Maakodu on paljude eestlaste unistus. Kui elad korteris, siis igatsed seda ilmselt rohkem, kuid ka eramuelanikud otsivad hingele kosutust – seda võiks pakkuda linnakärast eemal asuv suvekodu. Kui ühe maakodu on väga lihtne ja sinna minnakse mõned korrad suvel, siis teisele meeldib end pikemaks ajaks sisse seada. Hea koht akude laadimiseks, lastele kasvamiseks jne.

Mõni maakodu ongi lihtsam nii seest kui ka väljast, aga üha enam püütakse luua teist kodu. Sellist, kuhu saab minna igal ajal ja seal oleks mugav. Mõni soovib suvekodu hoopis endaga kaasa võtta – ka seda saab. Vaata Delfi Moodsa kodu eelmise aasta lemmikmaakodusid. Esimene lugu räägib sellest, kuidas kujundada maalähedast kodu.

Kuidas kujundada kodu võluvalt maalähedases stiilis?

Mida samm suvele lähemale, seda rohkem liiguvad mõtted loodusele, pikkadele valgetele suveõhtutele ja toimetustele suvekodus. Kui plaanid ette võtta maakodu korrastamise või sisustad hoopis korterit vanas väärikas puitmajas, tasub ühe variandina kaaluda just hubast ja võluvat maalähedast stiili. Loe artiklit edasi siit..

Kolm pisikest ja pilkupüüdvat

Suvekodu puhul ei ole peamine mitte selle suurus, vaid mugavus ja praktilisus ning loomulikult idülliline asukoht. Need kolm moodsat ja erilist suvilat hiilgavad laheda ning läbimõeldud arhitektuuriga ja mis peamine — neid on võimalik veeretada just sinna, kuhu parasjagu süda kutsub! Kas poleks tore mõne sellisega mööda suvist Eestimaad ringi vurada?


Foto: Kollaaž

RAHVA LEMMIK | Keskkonda sulanduv suvemaja endises kalasadamas

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldas tänavu juba 17. korda aasta puitehitise võistlust. Peaauhinna selgitas välja žürii ning Delfi lugejated valiside hiljuti toimunud rahvahääletusel publiku lemmiku, milleks on kaunis ja loodusesse sulanduv suvemaja rannikul.


Foto: Tõnu Tunnel

Vanast küünist ümber ehitatud moodsa ilmega maakodu

Keset imelist loodust asuvat maakodu jagavad õe ja venna pere, seega plaaniti sinna viis magamistuba, kaks vannituba, ühisruumid ja veel mõni omaette tuba. Et kõik kenasti ära mahuks ka siis, kui korraga kohal ollakse. Mont Owl’s Headi künka jalamil paikneva maja puhul oli oluline, et uues majas paistaks välja võimalikult palju vana küüni olemust.


Ulysse Lemerise Bouchard, La Firme

Trendika sisekujundusega maakodu Gotlandil

Suvekodu või maakodu kujundades lähtutakse enamasti hubasest maalähedasest stiilist, mis kujutab endast üldjuhul ohtrat puidukasutust ning helgeid ja heledaid või puiduvärvi toone. Leidsime Gotlandi saarelt ühe laheda elamise, kus maalähedast talustiili on tõlgendatud pisut julgemalt ning vanu ja ehedaid traditsioone on segatud värskete ja kaasaegsete sisustustrendidega.


Foto: Fantastic Frank

Kunstnik Kati Vaasi hubane „maamaja” Pärnu rannarajoonis

Pärnu tõeline pale avaneb siis, kui suvepealinna melu on hääbunud ja muidu pulbitsevasse rannarajooni on saabunud ebamaine rahu. See on aeg, mil pühenduda tööle ja nautida kodus pikki talveõhtuid.

Foto: Kati Vaas

Stiilne suvekodu, mis on sisse seatud vanasse garaaži

Kui unistad suvekodust, aga vana talukompleksi renoveerimine käib üle jõu, võib hooajalise elamise kohandada ka mõne muu funktsiooniga hoonesse. Gotlandi saarel pesitseb üke lihtsa ja mõnusa karakteriga elamine, mis on sisse seatud vanasse garaaži.


Foto: Fantastic Frank

Moodne hütt, mis kõrgub metsa kohal

Kuidas kõlab metsakohin puulatvade kõrgusel? Seda saab järele proovida! Nimelt otsustasid Kristian Rostad ja Christine Mowinckel ehitada laheda majakese, kus viibides saab olla osa loodusest.

Foto: Rasmus Norlander

Idülliline suvekodu mere ääres

Kahekorruseline palkmaja Pärnumaal Kastna külas võlub kauni ja hubase interjööriga, mis kombineerib omal moel ehedat Eesti talustiili ning pisut põhjamaist ja värskemat lähenemist.


Foto: Estrent

Minimalistlik maakodu mere kaldal

Kuigi paljude jaoks seostub maakodu juba omaette terminiks kulunud “maakodu-stiiliga”, mis kujutab endast pisut romantilist ja maalähedast vanade esemetega täidetud atmosfääri, siis mõnusalt idüllilise maakodu võib kujundada ka üdini modernses ja minimalistlikus vaimus. Leidsime Gotlandilt ühe stiilse kodu, mis on ehitatud mõned aastad tagasi ning sisustatud kõige värskematest trendidest lähtuvalt.


Foto: Fantastic Frank


Artikkel täismahus: Delfi Moodne Kodu