Välisvoodrilaud peensaetud AB UTV.21x120(110)x5100mmTootekood: 102292

2.90 JM / 14.79 TK

"Tellitav" märgistusega tooted ei ole laos.

JM

Puumarket pakub oma klientidele võimalust tasuda ostude eest osadena LHV või Inbank järelmaksuga või Indivy osamaksetega.

Stora Enso
Mõõdud
21 × 120 × 5100 mm
Kaubamärk
Stora Enso

Toodet müüme pakikaupa. Ühes pakis on 6 lauda.
Palume jälgida toote saadavust teile sobivas laos. Toote puudumisel ja selle tellimisel võib tarneaeg olla kuni 4 nädalat.

Fassaadivooderduseks soovitatakse kasutada kuusepuitu. Oma erilise rakuehituse tõttu imeb kuusepuit männist vähem niiskust ning niiskusest tingitud muutused on väiksemad.

Puit on võimeline ühtlustama ilma vaheldumisest tingitud niiskussisalduse muutusi seda paremini, mida paksem on materjal. Seetõttu on välisvoodrilaua soovitav paksus vähemalt 21 mm. Võrdlusena võib tuua Skandinaavia maad, kus kasutatakse min 28 mm paksust välisvoodrit.

Puumerkki välisvoodrilaua toormena kasutatakse hoolika optilise kontrolli läbinud üldjuhuna kuusepalgi südamematerjali. Toode on saadaval viimistlusvalmis ning tööstuslikult krundituna. Ilmekas välisvoodrilaua valik lisab ehitisele väärtust. Toote peensaetud väliskülg on lõigatud lintsaega, tagapind kerghööveldatud. Toote tagaküljele on freesitud pikisuunalised sooned, mis vähendavad võimalikke puidu sisepingest tekkivaid kujumuutusi.

Tooted on kontrollitud kvaliteediga – pehkinud kohad, putukatest tingitud vead, oksaaugud, vaigupesad, siniseks tõmbunud kohad ja sõrmtapid ei ole lubatud. Lauad on tööstuslikult kuivatatud (niiskus 16% +- 2%) ning kvaliteediklass AB või kõrgem.

Kvaliteedikirjeldus:
Stora Enso Eesti AS, Näpi saeveskis toodetud välisvoodri ja tuulekastilauad on valmistatud valitud kuusepuidust ja on mõeldud kasutamiseks välitingimustes. Välitingimustes on kuusepuit sobilikum oma väiksema niiskusimavuse tõttu võrreldes männipuiduga. Pikaajaliseks kasutamiseks tuleb lauad katta puidukaitsevahenditega ja vältida otsest kokkupuudet väliskeskkonna mõjudega.

Kuna need tooted on lõigatud kuusepuidu südamest siis reeglina on oksakohad väikesed ja jäävad tunduvalt alla standardis lubatud väärtusele – kuni pool laua laiusest. Eraldi on piiratud mädaoksad, mida on lubatud kuni 3-4 tk kogu laua pikkuse kohta. Oksa-aukudega lauad prakeeritakse tootmise käigus, aga kuna neid võib tekkida ka hilisema käitluse käigus, siis vähesel määral on nende esinemine võimalik. Samuti võib esineda servaokste vähest kildumist. Kitsad ühepoolsed kuivamislõhed tootes on vähesel määral lubatud, lubatud ei ole üle serva ulatuvad -, lauda läbivad – ja aastaringe mööda jooksvad lõhed. Otsalõhed on lubatud pikkusega kuni ühekordne laua laius. Vaigupesi ja sissekasvanud koort aktsepteeritakse välisvoodrilaua AB kvaliteedis vähesel määral ja piiratud koguses, osakaal partiis ei tohi olla suurem kui ~15%. Värvimuutus, mäda ja puidukahjurite kahjustused ei ole lubatud.

Kõik defektid, mis ei jää toote nähtavale osale peale installatsiooni ja mis ei sega normaalset installatsiooni, on lubatud. Juba installeeritud toote kohta pretensioone ei arvestada.

Kuvatud on reaalne saadavus kauplustes ja see võib jooksvalt muutuda.

Männiku
Tellitav
Mustamäe
Tellitav
Pärnu
Tellitav
Rakvere
Tellitav
Tartu
Tellitav
Tarnetingimused
5-30 tööpäeva

     KUIDAS TELLIDA

  • lisage soovitud tooted ostukorvi, sealjuures kontrollige kindlasti toote saadavust teile sobivas müügiosakonnas
  • valige, kas tulete tellimusele ise järele või soovite transporti
  • täitke vajalikud arvelduse andmed ning valige sobiv müügiosakond, kuhu tellimuse suunate
  • kui ostukorvis olevad tooted, arvelduse andmed, transport ning müügiosakond vastavad teie soovile, vajutage lingile „Esita tellimusˮ
  • järgmisena kuvatakse ekraanile kinnitus tellimuse edastamise kohta Puumarketile
NB! Tellimuse esitamine ei eelda kohest tasumist. Kliendihaldur saadab teile pakkumise, mille eest saate tasuda ülekandega või kohapeal maksekaardiga või sularahas.

    MAKSMINE
Läbi veebilehe tellimust esitades on võimalik oma ostu eest tasuda ettemaksu arve alusel, mis saadetakse teile peale tellimuse kinnitamist, või müügiosakonnas kohapeal maksekaardiga või sularahas.

     TRANSPORT
Puumarket soovib muuta teie kauba tellimise ja kohale toimetamise võimalikult mugavaks ning pakkuda mitmekesise valikuga veoteenust:
  • pakume kaupade kohale toimetamiseks kullerteenust
  • suuremahulistele ja rasketele kaupadele (näiteks kivid, plokid, puitmaterjal) pakume tõstega transporti
  • lisaks on võimalik Puumarketi müügiosakondades rentida haagist
Tellimuse esitamisel märkige, kas soovite transporti ning me leiame sobiva transpordivahendi igas pikkuses ja kaalus materjalile.

Seotud tooted

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal