Menüü

5 nippi puitmööbli kiireks värskendamiseks koduste vahenditega

05.01.2016

Kuna puitmööbel kardab niiskust, soovitatakse seda tolmust puhastada kuiva lapiga või väheniiske mikrokiudlapiga (köögis). Üldjuhul õlitatud pindu õlitatakse ja vahatatud pindu vahatatakse.

Aga nii mõnegi teadmata päritolu viimistlusega vana kriimulise lauaplaadi või toolijala saab kiirkorras märksa kaunimaks, kui kasutada järgnevaid vanaemade-aegseid nippe. Puidu toon ühtlustub ning ka väiksed kriimud ja kulumisjäljed muutuvad vähem märgatavaks.

1) Testi vahendit kindlasti enne suurtel pindadel kasutamist vähemärgatavas kohas!

2) Sega omavahel ¼ osa õunaäädikat (või umbes 5% lahjendatud söögiäädikat) ja ¾ osa toiduõli (oliivõli, kanolaõli jne) anumas, mida saab raputada. Raputa, kuni tekib emulsioon. Nüüd hõõru mööbel pehme lapi abil saadud seguga kokku, lase pisut seista ja eemalda üleliigne õli. Poleeri hoolikalt kuiva mikrokiudlapiga.

3) Äädika asemel võib kasutada sidrunimahla – võta 1 sidrun, pigista mahl välja ja eemalda seemned. Sega juurde umbes 2 teelusikatäit vett ja 2-3 teelusikatäit õli. Raputa ja kasuta samuti nagu eelmist vahendit.

4) Märgatavamate kriimude ja suuremate värvierinevuste kaotamiseks, peitsi vead enne õliseguga töötlemist üle kange tee või kohviga (olenevalt mööblieseme toonist). Väiksemate kriimude puhul kasuta pintslit või vatipipulka. Eemalda tooniv segu koheselt pinnalt, kus teda vaja pole. Vajadusel korda toonimist, lastes eelmisel kihil kuivada. Kriimustusi võib värvi taastamiseks hõõruda ka kreeka pähkliga.

5) NB! Šellaklakiga kaetud pinna hooldamiseks soovitatakse kasutada õli. Aga kindlasti sellist õli, mis ei sisalda silikooni.

Allikas: Ideesahver.ee

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal