Moodulkorstnad


Ehitusmaterjalide tööstuses on viimase 10-20 aastaga tehtud suuri edusamme uute materjalide ja tehnoloogiate väljatöötamisel. Võrreldes oma vanaisadega, ehitame meie oma maju täiesti teistmoodi materjalidest.

Tänu sellele on tänapäeva majad üldiselt soojapidavamad. Seetõttu on muutnud ka meie kütmisharjumused. Me kütame harvem, tihtilugu isegi mitte iga päev. Ei saa salata, et ka kütmisoskused ja tarkus on kaduma läinud või muutunud. Kuiva puu asemel topime oma uude kaminasse ei-tea-kuidas-kuivanud halgu. Halvemal juhul arvame, et kaminas kõlbab põletamiseks iga asi, mis tuld võtab.

Totaalse tehnoloogilise uuenduse on läbi teinud ka kõik kütteseadmed – eesmärgiks ikka efektiivsus! Ökonoomsed tahkeküttekatlad, gaasi- ja õlikatlad, pelletkatlad – valik on väga lai ning läheb aastatega üha paremaks.

Miks aga on siiani visalt levinud arvamus,et kõigi nende uuenduste taustal saab kõige parema korstna ikkagi ehitada vaid telliskivist? Siinkohal toome ära mõned aspektid, mis kinnitavad moodulkorstna eeliseid ning sobivust tänapäevaste ehitusnormidega.

Moodulkorsten sobib kaasaegsetele kütteseadmetele paremini

Viimasel ajal tuleb üha rohkem ette olukordi, kus lisaks ahjule ja/või pliidile paigaldatakse majapidamisse ka keskküttekatel.

Sellisele uuele kütteseadmele aga telliskorsten vastu ei pea, seda eelkõige just happelise kondensaatvee pärast, mis katelde kasutamisel tekib. Kondensaatvesi söövitab tellised läbi isegi 2-3 aastaga! Moodulkorstna sisetorud on tehtud aga happekindlast keraamikast või roostevabast terasest.

Moodulkorstna ümar sisetoru tagab parema tõmbe kui kandiline korsten

Seda eelkõige seetõttu, et tänapäevaste moodulkorstnate sisetorud on tehtud materjalist, mis soojeneb kiiresti ja seetõttu on korstna tõmme alati parem kui telliskorstnal. Samuti on moodulkorstnate sisepinnad siledamad kui ükskõik kui hästi laotud telliskorstnatel (vuugid!).

See aga tähendab, et korsten ei tahmu nii kiiresti ning selle puhastamine on lihtsam ja kergem. Võrreldes telliskorstna neljakandilise lõõriga töötab moodulkorstna ümar ristlõige praktiliselt ilma igasuguse takistuseta

Moodulkorsten on tuleohutum

Schiedeli moodulkorstnad on valmistatud materjalidest, mille tuleohtlikkus ümbritsevale on viidud miinimumini. Kõik need korstnad on testitud ekstreemsetes tingimustes ning omavad vastavat CE-märgistust.

Tänu siledale sisepinnale ei kleepu sinna nii palju pigi ning seetõttu on ka tahmapõlengu oht korstnas väiksem. Muide, tasub meeles pidada, et tahmapõlengu ajal kerkib temperatuur korstnas isegi kuni 1100-kraadini! Kui tahmapõleng tekitab telliskorstnale läbivad praod, siis moodulkorstna puhul seda ohtu pole või on kahjustused minimaalsed.

Moodulkorsten on kergema kaaluga ja seda on lihtne paigaldada

Telliskorstna ehitamisel peab alati tegema korraliku alusvundamendi,et tagada korstna stabiilsus ja ohutus. Tänu moodulkorstna umbes 2,5 korda kergemale kaalule, saab mõnevõrra kokku hoida alusvundamendi maksumusest. Samuti on moodulkorstent võimalik paindlikumalt paigutada hoone sees.

Schiedeli tootevalikus on korstnaid, mille püstitamisega saab iga meistrimees ka ise hakkama. Seda tänu standardsetele elementidele, mis on juba tehases toodetud tervikliku süsteemina. Telliskorstna kvaliteet sõltub aga suuresti korstna ehitajast, kelle oskusi on eelnevalt keeruline hinnata.

Moodulkorsten on targa ja säästliku mõtteviisiga inimese valik: efektiivne, pika elueaga ja turvaline!