Liimpuitkilbid


Liimpuitkilp on plaadikujuline toode. See valmistatakse suhteliselt kitsast kalibreeritud puitmaterjalist, mis ühendatakse omavahel külgipidi. Kilbi mõõdud on küllalt püsivad, kuna pinged, mis tekivad plaadi ühes osas, kompenseeruvad ja tasanduvad tema teises osas. Seetõttu on liimpuitkilbid tugevamad ja vastupidavamad kui tavaline puitlaud, lisaks need ei pragune, kuiva lõhki ega lähe “paindesse”.

Milliseid kilpe toodetakse?

Liimpuitkilpe on saadaval nii tervetest lamellidest kui sõrmjätkatud materjalist väga erinevas mõõdus – tervetest lamellidest on võimalik toota pikkust kuni 2100mm. Pikemad kilbid on kõik sõrmjätkatud. Sõrmjätkatud liimpuitkilpe valmistatakse kammipiide kujuliselt sälgutatud otsega puidutükkide omavahelise kokkuliimimise teel. Selle materjali puhul lõigatakse välja kehvem puiduosa nagu oksad, vaigupesad, mõrad, sine jne ning kokku sõrmjätkatakse juba korralik materjal. Kilbi külje peale jäävad näha kammipiid ja kilbi peale ning alla ainult peenike triip. Nii ei ole kilbi välimus rikutud.

Materjal on hästi töödeldav

Kilpe saab lõigata kolmnurka, ovaalseks, kaarde jne. Lisaks on liimpuitkilbi dekoratiivsust võimalik tõsta, kui kasutada tema valmistamiseks eri puuliikidest saetud lamelle. Kilpide pind on naturaalne ehk siis värvimata ja lakkimata, mis jätab kliendile võimaluse värvida liimpuitkilpidest valmistatud toode just talle meelepärast värvi.

Kus liimpuitu kasutatakse?

Liimpuitkilbid on mõeldud mööbli valmistamiseks, treppide ehitamiseks, käsitööks ja sisustamiseks, samuti kasutatakse liimpuitkilpe laialdaselt akna- ja  uksepiitade valmistamiseks.

Tutvuge liimpuitkilpide valikuga ning


Lisainfo: