Menüü

Puidu kuumõlitamine autoklaavmeetodil

Puidu kuumõlitamine autoklaavmeetodil on parim valik, kui on vaja paigaldada terrassi- või fassaadilaudu rasketesse ilmastikutingimustesse.

Olenemata sellest, mis liiki puiduga on tegemist, muutuvad kõik kaitsmata puiduliigid päikese käes varem või hiljem halliks, samuti võivad tekkida mikropraod ja kahjustused. Selle vältimiseks on üks paremaid lahendusi puitu kuumõlitada autoklaavmeetodiga.

Autoklaavmeetodi puhul on tegemist naturaalse linaõli kuumutamisega +65 C temperatuuri juures vaakumi abil puidu pinna sisse. Jahtudes aga kinnitub linaõli tugevasti puidu pooridesse ning tekib vetthülgav kaitsekiht. Sellise töötlemise tulemusel saab terrass või voodrilaud vetthülgava toime, seenmädaniku- ja UV kaitse ning kujukindluse. Samuti säilib puidu originaalne struktuur ja keskkonnasõbralikkus.

Miks kuumõlitamine?

Puidule saab anda erinevad vetthülgavad värvitoonid nagu kuldpruun, pruun, tumepruun, hall ning tumehall. Samuti on oluline teada, et autoklaavmeetodiga kaitstud puitmaterjal töödeldakse kuuma õliga kõikidest külgedest ning värvused  on kauakestvad. Vaakum- ja survemeetodi eeliseks on töötlemise põhjalikkus ja kiirus.

Termoõlitust saab teostada kõikidele puitmaterjalidele:
  • voodrilauad;
  • terrassilauad;
  • aiamööbel;
  • kuuse-, männi- ja lehtpuit;
  • termopuit, lehis, troopiline puit jne.
Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal