Peenrihveldatud välisvoodrilaud


Puidukolorsi näol on tegemist väga praktilise profiiliga, kus on kliendi või ehitaja jaoks juba väga palju tööd ette ära tehtud. Esimene ning kõige tähtsam omadus on see, et tootel on ette freesitud kruvisoon ning paigaldus toimub kruvidega, täpselt ette antud soonest. Lisaks on laual pikk ülekate, mis katab voodrilaua kokku panemisel paigalduskruvid.

Voodrilauda distantsilt vaadates jääb mulje, et tegemist on sileda lauaga. Lähemal vaatlemisel on näha, et tegemist on siiski peenrihveldatud pinnaga. Peenrihvelduse üks suur eelis on väga hea värviimavus, mis tagab voodrilaua vastupidavuse ja kauni väljanägemise pikemaks ajaks.

Kas harjatud, peenrihveldatud või saepinnaline laud?

Kaaluge hoolikalt, kas kasutada Puidukolorsi harjatud, peenrihveldatud või saepinnalist välisvoodrilauda, sest kõigil neil on omad plussid ja miinused. Saepinnalise voodrilaua kasuks räägib praktilisus, sest poorsem saepind imab värvi kõige tõhusamalt ja seetõttu on värvikiht vastupidavam. Harjatud voodrilauad näevad välja ilusamad kui saetud voodrilauad.

Samuti ei määrdu need nii kergesti ja neid on hõlpsam puhastada. Kuid värviimavus ei ole nii hea kui saepinnalise laua puhul ja seetõttu on ka värvikihi eluiga lühem. Peenrihveldatud voodrilauad jätavad eemalt vaadates mulje tavalisest hööveldatud pinnast, kuid nende värviimavusomadused on sarnased peensaetud pinnaga voodrilaudadel. Nii et kui eesmärgiks on sileda muljega pinnaviimistlus, aga kauakestvam lahendus, on peenrihveldatud voodrilauad õige valik.

Millised eelised on Puidukolors voodrilaual?

  • Ettefreesitud kruvisoon kinnituseks,
  • pikk soone ülekate, mis katab kinnituse ning ei jäta fassaadile nähtavaid kinnitusvahendite kohti,
  • kõik servad pehmendatud, et vesi ja niiskus ei pääseks värvipinda kahjustama,
  • peenrihveldatud pind imab hästi värvi, mis annab profiilile pikema kestvuse.


Puidukolors voodrilauad on Puumarketist tellitavad alates 100 ruutmeetrist.


Lisainfo: