Saunauksed


Saunauks on nähtav ja oluline osa sauna sisekujunduses. Kvaliteetne ukselahendus seob sauna sisustuse harmooniliseks tervikuks ning muudab leiliruumi hubaselt valgemaks ja avaramaks. Karastatud klaasist valmistatud saunauksed on elegantsed, turvalised ja ilmestavad ruumi, kus neid kasutatakse.

Saunauksed on valmistatud 8 mm paksusest karastatud klaasist. Karastatud klaas on umbes viis korda tugevam, kui tavaline klaas. Klaasi karastamisel kuumutatakse tavalist kirgast klaasilehte kuni sulamispunktini s.o. umbes 600°C ja seejärel jahutatakse kiirelt.

Karastatud klaas pakub rohkem mehaanilisi ja temperatuurilisi omadusi kui tavaline klaas, kuid säilitab muud klaasi normaalsed omadused. Karastamine mõjutab ka klaasi purunemisstruktuuri. Kui karastatud klaasile avaldatakse nii tugevat survet, et see murdub, pudeneb klaas pisikesteks ohututeks tükikesteks, mille puhul oht tõsiseid lõikehaavu saada on minimaalne. Karastatud klaas talub temperatuuri kuni 275°C.

Ukselengid on valmistatud sõrmjätk-liimpuidust mõõtmetega 42×92 mm. Mõnel seerial on ukselengile juba ka paigaldatud tihendid. Valikus on saadaval järgmised puidusordid: haab, lepp, termohaab, mänd. Saunax kaubamärgi saunauste hinged on kvaliteetsed, reguleeritavad ning rull-lukustusega, firmalt FISKARS.

Erinevates seeriates on saadaval erikujulised käepidemed, mille valik sõltub kliendi soovist ja vajadustest.


Lisainfo: