Viimistletud sisevoodrilauad


Lakkimine

Lakkimisel kasutatakse Soome tootja Teknos veebaasil poolmatti akrüüllakki Teknocoat Aqua, mis on standardis läbipaistev, kuid seda on võimalik toonida enamlevinud lasuurvärvide toonidega. Lakkimisprotsessi käigus lihvitakse laud enne lakkimist, seejärel lakitakse esimest korda, tehakse uus lihvimine (vahelihv) ning lakitakse teist korda kõrgsurve pihustiliinil. Sellise töötluse järel on tulemuseks ühtlane ning sile viimistlus, kus ei ole karedaid kohtasid.

Lakitud pind on ühtlane ja hästi hooldatav. See on kas läbipaistev või vastavalt valitud värvitoonile poolläbipaistev, seetõttu ei tõuse oksakohad ja muud puidule iseloomulikud mustrid nii teravalt esile ning sulanduvad palju ühtsasemalt puidu tekstuuriga võrreldes katva pinnavärviga värvimisega.

Värvimine

Värvimisel kasutatakse Soome tootja Teknos veebaasil poolläikivat akrülaatpinnavärvi Aquacoat, mida on võimalik toonida enamlevinud katvate värvitoonidega. Värvimisprotsessi käigus lihvitakse laud enne kruntimist, seejärel kantakse kõrgsurve pihustiliinil pinnale kruntvärv Teknos Teknofiller, tehakse uus lihvimine (vahelihv) ning värvitakse pinnavärviga Teknos Aquacoat. Sellise töötluse järel on tulemuseks ühtlane ning sile viimistlus, kus ei ole karedaid kohtasid.

Värvitud pind on ühtlane ning hästi hooldatav. Kuna aga pinnavärv on kattev, siis tuleb arvestada, et oksakohad, vaigupesad ja muud naturaalsele okaspuu puidule iseloomulikud asjad paistavad peale värvimist oluliselt rohkem silma. Kui see ei ole teile vastuvõetav, siis soovitame kaaluda pigem kas lakkimist või isegi vahatamist, mis oma mati pinnaviimistlusega on parim lahendus neile, kes ei soovi näha rõhutatud oksakohtasid.

Vahatamine

Vahatamisel kasutatakse Soome tootja Teknos veebaasil siseviimistlusvaha Teknowax, mis on standardis valge tooniga, kuid seda on võimalik toonida enamlevinud lasuurvärvide toonidega. Vahatamisprotsessi käigus lihvitakse laud enne vaha pealkandmist, vaha kantakse peale ühes kihis kõrgsurve pihustiliinil, peale kuivatit poleeritakse laud spetsiaalsete poleerharjastega, et anda tootele ühtlane sile ning siidjas lõpptulemus.

Võrreldes teiste siseviimistluses kasutatavate pinnatöötlustega jätab vahatatud pind poolläbipaistva mati, naturaalse ja sooja ning samas ka väga lihtsasti puhastatava ja vastupidava siidja pinna. Oksakohad ja muud puidule iseloomulikud mustrid ei tõuse nii teravalt esile ning sulanduvad palju ühtlasemalt puidu tekstuuriga võrreldes katva pinnavärviga värvimisega.

Hinna poolest on vahatamine Puidukojas kõige soodsam sisevoodrilaua pinnatöötlus, kuna vahatamisprotsess on muude sisevoodrilaua töötlusviisidega tunduvalt kiirem ja lihtsam.

Kontrastvärvid

Üheks heaks vanutatud pinna rõhutamise võimaluseks on kontrastvärvide kasutamine. Kontrastvärvimine tähendab seda, et peale vanutamist kaetakse voodrilaud kahe erineva värvitooniga ja seejärel teostatakse järellihvimine, millega vanutatud puidu reljeefselt pinnalt pealmine värvikiht maha lihvitakse ning paljastub alumine värvikiht, mis on teist tooni.

Tekkiv kahetooniline muster on puidu struktuuri sarnane ja rõhutab hästi vanutatud pinda. Kontrastvärvimist saab tellida nii katvate pinnavärvidega (näiteks must+valge / valge+must), lasuurvärvidega või katvate pinnavärvide ja lasuurvärvide kombinatsioonina (näiteks valge kattev värv all ja oliiviroheline või kohvipruun lasuurvärv peal).

Ühte värvitooni tööstuslikult värvitud voodrilaua miinimumtellimus on 100 m2. Väiksema tellimuse puhul hind +10%. Väikeste tellimuste korral hind kokkuleppel!


Lisainfo:

Vahatamine:

Värvimine:

Lakkimine:

Üldist: