Terrassilauad

Üldjuhul saab laua kvaliteeti hinnata hetkel, kui lauda paigaldatakse, siis valest paigaldusest ilmnenud probleemid avalduvad alles hiljem. Selleks, et terrass ajas vastu peaks, soovitame alati tutvuda terrassimatrjalide paigaldusjuhistega siin:


Terrasside ehitamisel on kindlasti kõige levinum immutatud terrassilaudade kasutamine. Puit töödeldakse kroomi- ja arseenivaba loodussõbraliku puidukaitsevahendiga. Sellisel viisil töödeldud puit ei oma mingit ohtu inimestele, loomadele ja taimedele.

Termotöödeldud puidust terrassilauad: eelisterohke ja kindel valik

Kui soovite oma kodumajale ja -õuele luksuslikku ja uudset joont lisada, siis soovitame teil teha valik termotöödeldud puidust terrassi kasuks, mis võrreldes immutatud puiduga on keskkonnasõbralikum, kaunima värvusega ning luksuslikum. Peamiselt pakutakse terrassilaudasid termotöödeldud kuusest, männist ja saarest.

Esimesed neist omandavad termotöötluse käigus kuldja värvuse, saar aga eksootilise tumepruuni värvi. Termopuidust terrassilauad on ilmastikumõjudele vastupidavad, ei hallita ega mädane ning neid on lihtne hooldada. Piisab kui katta lauad paigaldamise eel ning selle järel naturaalse UV-kaitset sisaldava puiduõliga. Õlitamist tuleb korrata regulaarselt vastavalt vajadusele. Mustuse ja prahi saab terrassilaudadelt maha harjates või pestes (nt survepesuriga).

Lehisepuidust terrassilauad on heaks alternatiiviks juhul, kui välitingimustes soovitakse kasutada töötlemata puitu. Tulenevalt tihedusest ning parkainete- ja vaigurikkusest on Siberi lehise puit väga vastupidav niiskes või märjas keskkonnas. Seega on lehis parim valik terrassi ehitamiseks, juhul kui soovitakse kasutada keskkonnasäästlikke materjale. Lehisepuit on heaks alternatiiviks nii immutatud kui ka termotöödeldud materjalile.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal