Terrassilauad


Teadagi, et puit on looduslik materjal, mis ajas ning eelkõige kohas, ehk välistingimustes muutub. Loomulikult sõltub terrassi eluiga väga palju laua kvaliteedist, kuid selleks, et terrass paremini vastu peaks, saab ise väga palju ära teha.

Terrassi ehitamise puhul on väga oluline materjalide õige paigaldus!

Üldjuhul saab laua kvaliteeti hinnata hetkel, kui lauda paigaldatakse, siis valest paigaldusest ilmnenud probleemid avalduvad alles hiljem. Selleks, et terrass ajas vastu peaks, soovitame alati tutvuda terrassimatrjalide paigaldusjuhistega siin:

Puitkomposiitmaterjalist terrassilaudade paigaldus- ja hooldusjuhised:


Terrasside ehitamisel on kindlasti kõige levinum immutatud terrassilaudade kasutamine. Puit töödeldakse kroomi- ja arseenivaba loodussõbraliku puidukaitsevahendiga. Sellisel viisil töödeldud puit ei oma mingit ohtu inimestele, loomadele ja taimedele.

Termotöödeldud puidust terrassilauad: eelisterohke ja kindel valik

Kui soovite oma kodumajale ja -õuele luksuslikku ja uudset joont lisada, siis soovitame teil teha valik termotöödeldud puidust terrassi kasuks, mis võrreldes immutatud puiduga on keskkonnasõbralikum, kaunima värvusega ning luksuslikum. Peamiselt pakutakse terrassilaudasid termotöödeldud kuusest, männist ja saarest.

Esimesed neist omandavad termotöötluse käigus kuldja värvuse, saar aga eksootilise tumepruuni värvi. Termopuidust terrassilauad on ilmastikumõjudele vastupidavad, ei hallita ega mädane ning neid on lihtne hooldada. Piisab kui katta lauad paigaldamise eel ning selle järel naturaalse UV-kaitset sisaldava puiduõliga. Õlitamist tuleb korrata regulaarselt vastavalt vajadusele. Mustuse ja prahi saab terrassilaudadelt maha harjates või pestes (nt survepesuriga).

Lehise puidust terrassilauad on heaks alternatiiviks juhul, kui välitingimustes soovitakse kasutada töötlemata puitu

Tulenevalt tihedusest ning parkainete- ja vaigurikkusest on Siberi lehise puit väga vastupidav niiskes või märjas keskkonnas. Seega on lehis parim valik terrassi ehitamiseks, juhul kui soovitakse kasutada keskkonnasäästlikke materjale. Lehisepuit on heaks alternatiiviks nii immutatud kui ka termotöödeldud materjalile.

Kui soovite terrassi, mis ei idane ega mädane, on Onewood tulnud turule suurepärase lahendusega

Onewood terrassilaudade koostis on välja töötatud põhjamaises kliimas kasutamiseks, sisaldades parimat kooslust puidust (60%), plastist (30%) ja lisaainetest (10%). Selline materjalide kombinatsioon toob esile nii puidu kui ka plasti parimad omadused: pikaajalise kestvuse, puidu loomuliku ilu ja lihtsa hoolduse (ei vaja õlitamist ega värvimist).

Tooted on ilmastikukindlad, ei vaja õlitamist ega värvimist, ei eralda pinde ja ei ole libedad isegi märja ilmaga. Tootevalikus on neli erinevat enimnõutud tooni: hall, pruun, tumepruun ja valge.


Inspireerivaid pilte leiad kindlasti ka Puumarketi Facebooki galeriist.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal