Parkett


Puumarketi tootevalikus on 3-kihiline väärispuidu kihiga laudparkett, kus keskmine ja alumine kiht on tehtud kuusest, männist või paplist. Sellise konstruktsiooniga laudparkett on temperatuuri ja niiskuse kõikudes mõnevõrra stabiilsem kui massiivparkett, sest erisuunalise puidusüüga kihid neutraliseerivad puidu loomulikku liikumist.

Sellest tulenevalt on ka pealispind stabiilsem ning sisekliima muutustele vastuvõtlikum. Tänu “click” süsteemile on paigaldamine väga lihtne ja kiire. Kui planke maha ei liimita, siis on võimalik lauad üles võtta ning teises ruumis uuesti paigaldada. Sobib hästi kasutamiseks põrandaküttel.

Väärispuidu kiht on kuni 3,5mm, mis võimaldab parketti 2-3 korda lihvida.

Lakitud laudparketi hooldus

Lakiga töödeldud parkettpõrandatel on kõva ja kergesti hooldatav pealispind. Tavaliseks hoolduseks piisab üksnes tolmuimejast, vajadusel peaks põrandat aeg-ajalt puhastama ka hästi väljaväänatud lapi või mopiga, mis on niisutatud puhastusvahendiga. Põrand peab olema kuiv ca 1 minuti pärast peale niiske lapiga puhastust, siis on vee kogus õieti doseeritud.

Läbi pinnavigastuste pääseb niiskus siiski lakikihist läbi. Niiskuse toimel muutub vigastuse kohal puidu toon ja kõik läbivigastused muutuvad ajapikku nähtavaks. Kui põrandal on plekk, proovi seda eemaldada pehme puhastusvahendiga. Kui see ei aita,saad tõrksate plekkide eemaldamiseks abi järgnevast tabelist. Kangeid plekieemaldusvahendeid kasutades ole ettevaatlik, sest suur kogus ja hoolas nühkimine võivad lakki kahjustada.

Lakitud põranda renoveerimine

Põrandat, mille kulutuskoormus on väga suur ning lakk täiesti läbi kulunud, saab uuendada, lihvides vana kaitsekihi täielikult masinaga maha ja lakkides kogu põranda uuesti. Juhuslikest vedeliku läigatustest ei jää parkettpõrandale mingit jälge, kui need kohe ära kuivatada. Ära jäta vett põrandale pikemaks ajaks! NB! Ära kunagi aseta lillepotte otse põrandale vaid tõsta need põranda pinnast lahti, et poti alla kondenseeruv niiskus ei tungiks põrandasse. Niiskuse suhtes eriti tundlik on pöögi- ja vahtraparkett.

Parketi kaitsmine

Kaitsmaks põrandat mustuse ja liivaterade eest, kasuta mõlemal pool välisust kvaliteetseid pori- ja tolmumatte. Kriimustuste vältimiseks paigalda mööblijalgade alla viltpadjakesed. Lillepottide, lemmiklooma toidukausside, jalatsite, kontoritooli rataste jms alla muretse põrandakaitse matid või muud sobivad kaitsevahendid.

Lakitud laudparketi hooldusjuhend


Õlivahatatud laudparketi hooldus

Igapäevane puhastamine toimub kuivalt, nt tolmuimejaga. Vahetevahel peaks põrandat puhastama ka hästi välja väänatud lapiga, põrand peab kuiv olema paari minutiga. Parima tulemuse saamiseks puhasta põrand puitpõrandale mõeldud pesuvahendiga. Ilma otsese vajaduseta märgpuhastus teeb põrandale kahju kui kasu, muutes puidupinna kiiresti kuivanuks ja tuhmiks.

Parketi kaitsmine

Kaitsmaks põrandat mustuse ja liivaterade eest, kasuta mõlemal pool välisust kvaliteetseid pori- ja tolmumatte. Kriimustuste vältimiseks paigalda mööblijalgade alla viltpadjakesed. Lillepottide, lemmiklooma toidukausside, jalatsite, kontoritooli rataste jms alla muretse Linconast nägusad läbipaistvad põrandakaitse matid.

Ruumides, kus parketil on suurem oht mustuse ja veega, toidu- ja joogi-jäätmetega kokku puutuda, peaks põranda kohe paigaldamise järel katma õlivahaga. Nii saavad kaitstud ka laudade ühenduskohad, lisades põrandale niiskuskindlust.

Õlivahaga töödeldud laudparketi hooldusjuhend


Tutvu parketivalikuga ning küsi parimat personaalset pakkumist Puumarketi projektimüügist: