Puitlaastplaat
Puitlaastplaat on toode, mis vastab kõrgetele standardinõuetele ja mille kvaliteeti kontrollitakse valmistamisprotsessis pidevalt.
Puitlaastplaatide laialdast tarvitamist soosib lisaks selle headele omadustele ka teistest materjalidest parem hinna ja kvaliteedi suhe.
Puitlaastplaatide tootmine toimub puitlaastmassi ja selle hulka segatud liimi kokkupressimise teel. Liimi on plaadis vähem kui 10%. Soojusisolatsioon ja tulekindlus on paremad kui puidul, niiskus- ja tulekindlusomadusi saab parandada juba tootmise ajal.
Et pinda saaks lihvida võimalikult siledaks (oluline pinnakatete nagu laminaat või spoon peale liimimisel), on kõige peenemad osakesed pinnakihtides. Seespool on osakesed suuremad, eriti kiu pikkuselt, see annab plaadile vajaliku tugevuse. Seda asjaolu tuleb arvestada puitlaastplaadi õhemaks lihvimisel – kui teha seda ainult ühelt poolt, võib plaat kõveraks tõmbuda.
Puitplastide eeliseks on väike soojajuhtivus, mis võimaldab neid kasutada üheaegselt nii piirde- kui ka kandekonstruktsioonidena. Plastide temperatuuri-joonpaisumistegur on suur. Nad on ka hõlpsasti töödeldavad.
Olulisemate omaduste poolest sarnaneb puitlaastplaat massiivpuidule. Oma valmistamisviisi tõttu on tal puidu ees eeliseid, millest tähtsamad on: puitlaastplaat on homogeenne, selle tugevus pinna eri suundades on ühtlane ning pinnasuunaline kokkutõmbumine ja paisumine on väike.
Kasutuskohad
Niiskuskindlad pealistamata puitlaastplaat on mõeldud kasutamiseks ehituses ja mööblitööstuses. Niiskuskindlate plaatide niiskuskindlust on oluliselt suurendatud plaadi koostises eriliimi kasutamisega.
Puitlaastplaadi järeltöötluse tooted, nagu melamiin- või laminaatpealistusega plaadid, rahuldavad ennekõike sisustus- ja mööblitööstuse vajadusi ning on vastavalt kasutusele töödeldud ja pealistatud plaadid.