Sisevoodrilauad

Sisevoodrilauad valmistatakse paemiselt hoolega valitud männi või kuuse saematerjalist, mis sobivad suurepäraselt lagede ja seinte viimistlemiseks. Puitpind loob ruumidesse hubase atmosfääri.

Sisevoodrilauad sobivad kasutamiseks ka koos erinevate viimistlusmaterjalidega. Materjali pinnatöötlusviisid on erinevad: viimistlusvalmis, vahatamine, lakkimine, värvimine, peitsimine ja termotöötlemine.

Sisevoodrilaudu valmistatakse A1…A4 ja B klassi saematerjalist

Sisevoodrilaudade kasutuskülg on siledaks hööveldatud ja tagakülg jämehööveldatud. Sisevoodrilaudade tagakülgedele tehakse pikisuunalised sooned, mille paksus tohib olla maksimaalselt 1/4 laua paksusest soone kohal. Sisevoodrilaudadeks kasutatava puidu niiskusaste tohib olla maksimaalselt 16%.

Lae katmisel voodrilauaga on tähtis arvestada akendest ja valgustitest tuleva valgusega. Laua suund tuleb valida valgusallika suunaline. Tavaliselt paigaldatakse laud aknast tuleva valguse suunaliselt.

Seinakonstruktsioonist sõltumatult tuleb vooderduse alla kinnitada aluslatid. Lattide vahed määrab ära voodrilaua paksus- mida õhem on voodrilaud, seda tihedamalt peavad asetsema aluslatid. Näiteks: kui voodrilaua paksus on 12mm, siis lattide vahekaugus peab olema vähemalt 600mm.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal