Uue aasta saabumisel antakse endale erinevaid lubadusi, kuid uusaastasooviks võiks olla ka uuem, avaram ja ilusam kodu. Need 6 lihtsat nõuannet aitavad soodsalt muuta kodu ilmet uuemaks ja värskemaks.

1) Kõige suuremaid muutusi võimaldab värv. Seina värvimine võib tunduda esmapilgul tülika ettevõtmisena, kuid on soodne ja enamasti igaühele meist täiesti jõukohane. Värvi valik on personaalse tunnetuse küsimus, kuid tooni valides arvesta, et ehituspoe väikesel näidisepinnal paistab värv suure seinapinnaga võrreldes erinev. Heledad pastelsed värvid tunduvad värvinäidisel tumedamana ja tumedad ning erksad värvid heledamana.

2) Avarama ja harmoonilisema üldmulje loomiseks kasuta heledat värvi – valget, naturaalvalget, helebeeži või helehalli. Kui tuba on põhjapoolne, siis väldi külma värvitooni. Toa teeb avaramaks ka väikese mustriga tapeet.

3) Kodu mõjub tervikuna, kui värvid erinevates ruumides korduvad. Näiteks võib esiku seinavärvi kasutada ka elutoa ühes seinas või jätkata sama mustrit hoopis tekstiilides.

4) Arvesta, et hele mööbel tuleb esile tumeda seina taustal ja vastupidi, kui tahad seda rõhutada, siis vali vastav seinavärv.

5) Kui vana maja seinu pole võimalik päris sirgeks ja siledaks saada, siis kasuta paksu struktuuriga värvi või krohvi, mõlemad aitavad iluvigu ja väikeseid ebatasasusi peita.

6) Ära eksperimenteeri erksate värvidega kõigil seintel – see muudab toa väsitavaks ja väikeseks. Pigem värvi erksaks üks sein või kasuta paari paani põnevat tapeeti. Huvitava lahenduse saab ka dekoratiivvärvi, šabloonide või seinakleebistega. Näiteks valget värvi seina puhul on efektne, kui liistu tagant kasvab muru.

 

living room with fireplace