Puit on võlumaterjal, mis suudab luua tasakaalu, pehmendada tühja ruumi ja külmasid materjale, tuues isegi imeväikeses koguses esindatuna kohale tuttava, peaaaegu alati ka meeldivalt nostalgilise, samas moodsa elemendi. Puit kehastab endas ühte kõige elusamat materjali viimistlusmaterjalide hulgas — sisenedes ruumi, kus pole puitu, tajume kohe, et see on elutu. Me peame puitu väga igapäevaseks, iseenesestmõistetavaks ja lihtsaks elemendiks ümbritsevas keskkonnas. Süvenedes on tegemist siiski keerulise, tujuka, üsna kalli ja aina hinnalisema materjaliga, mis armastab head ja valitud seltskonda. Puit on olnud alati trendikas.

Kui meie isade aegadel sai puitu pidada võrdlemisi kättesaadavaks, näitavad eriti viimaste aastate trendidki kõnekalt, et puidust on saamas pigem luksusmaterjal. Isegi niivõrd, et mõned aastad tagasi turule ilmunud puitu imiteerivad keraamilised plaadid saavutasid ülimalt suure populaarsuse, asendades disainerite ja tootjate soovitusel puidu tunnet ruumis. Jah, kui ettekäändeks on saada puiduselt muljelt maksimaalne vastupidavus ka kõrge koormusega või eritingimusi nõudvates ruumides, on otsus kaaluda väga häid imitatsioone ülimalt õigustatud. Kui need täidavad täiuslikult nii vastupidavuse kui ka illusiooni eesmärgi.

Tendents on siiski kiirel käigul suundumas 100-protsendilisele ehtsusele. Tänapäevases interjööris ei torma asjatundjad soovitama katta puitu värviliste peitside ja lakkidega, et üritada odavamast, lihtsamast puidust vaaderdamise või muude trikkidega kallima mulje tekitada. Ausse on tõusnud harjatud pinnad ja oma juhusliku oksalisusega naturaalsed puittooted, rääkimata sügava kummarduse ära teeninud taaskasutuspuidust, mis on lausa omaette teema. Pigem eelistataksegi juba puidu enda toone ja struktuuri ning tihti jäetakse alles puidu loomulik toon ja algupärane kuju. Et selle eesmärgi täitmine on üsna töömahukas ning erilist pühendumist ja teadmisi nõudev, on ka toode üldjuhul pigem kõrgemas hinnaklassis.

Puidu naturaalsusega oskamatu liialdamine kaasab endas kindla ohu allutada kõik vormid, materjalid ja struktuurid ning veab ruumi stiili kaalukalt kanajalgadel nõiamaja suunas. Kui see on taotlus, on kõik hästi. Jättes aga puidu naturaalsele vormile ruumi ja vabadust, esilepääsemiseks taustaks siledamaid ja kahvatumaid pindu, õhku ja avarust, kujuneb puidusesse ostu tehtud investeeringust ajatu meistriteos, mille väärtust ei suuda kõigutada ükski järjekordne trend.

See ei tähenda aga sugugi, et rohke puidu kasutamine kohe halba maitset tähendaks. Küsimus on vormide, materjalide, toonide mõnusas sünergias ja isegi mitte alati just väga tasakaalus. Puidule tuleb leida sobiv tüüne kaaslane, mis ei ürita seda mitte mingil moel matkida, vaid asetab oma tooni, vormijoone või rangusega puidu omaduste kaalukausile väärika tasakaalustava raskuse. Või siis toetab puitu selle ausas rollis, andes mingi lisaväärtuse.

Ka ei tahaks unustada mainimast vineeri, mis samuti on väga aus puit, ehkki sisaldab endas pisut ka inseneri tööd. Vineeri võidukäik ehitusmaterjalide laost interjööri on näidanud, et puidu sooja paitust jätkub ka minimalistlikuma disainisuuna pooldajatele. Vineeri kasutuses on suurepäraseid näiteid, kui seda paigutatakse ruumi sama vähe nagu tavalist puitu, aga ka selliseid, kus vineer katab peaaegu kogu interjööri. Jälle on küsimus liialdusteta toimiva vahekorra tabamises.

Nii nagu usaldame kõige kallima vara ainult parimatesse kätesse, tuleks ka puidu valimisel interjööri lubada seda käsitlema vaid parimaid asjatundjaid ja spetsialiste. Tulemus tänab meid nii veel väga pikki aastaid ja mitmeid põlvkondi. Räägitagu siis taastatud põrandatest, mida mööda on käinud meie esivanemad, mööblitükkidest, mida nad ise on valmistanud või kaasajal toodetud puitmaterjalidest, mille puhul maksimaalne pühendumine kvaliteedile, jätkusuutlikkusele ja keskkonnasäästlikkusele paneb lugupidavalt kummardama ka kõige kangema seljaga puuhaldjad.

LOE VEEL: Puiduliikide ABC: millist puitu millisel otstarbel kasutada — plussid ja miinused
Allikas: Moodnekodu

Logi sisse

Vaata saadavust kauplustes

Saadaval ainult esindustes!

Rendihaagise teenuse tellimine on võimalik vaid Puumarketi müügiesinduses kohapeal!

Liitu uudiskirjaga

Meie igakuise uudiskirja peamised teemad on: Kasulikud töövõtted ja õpetused, artiklid puidust ja ehitamisest, uued kaubamärgid ja tooted Puumarketi tootevalikus, info sooduspakkumiste, kampaaniate ja palju muu kohta.

 

Puumarketi uudiskirja tellijana oled esimesena kursis toimuvaga. Loe eelmisi uudiskirju siit!


  * Teie asukoht:
  * Teema:
  * Teate sisu:

   Küsin infot


   Teeme parima pakkumise!

   • Kodulehe kaudu või e-kirja teel saadetud tellimusele/päringule tehakse alati hinnapakkumine – st. veebis kuvatud hinnad ei ole alati fikseeritud.
   • Parima hinna saamiseks on võimalik esitada tellimus kliendihaldurile, kes teeb Teile võimalikult soodsa pakkumise.
   • Puumarketi veebist tellimine on lihtne, mugav ning ei kohusta Teid tellimuse eest koheselt tasuma.
   • Registreeritud kasutaja näeb kõiki oma varasemaid tellimusi.

   Kuidas veebist tellida?

   • Lisage soovitud tooted ostukorvi, sealjuures kontrollige kindlasti toote saadavust Teile sobivas osakonnas;
   • valige, kas tulete tellimusele ise järele või tellite transpordi;
   • täitke vajalikud andmed ning valige sobiv müügioskond, kuhu tellimuse suunate;
   • ostukorvis saate enne lõplikku tellimuse vormistamist muuta toodete koguseid või tooteid ostukorvist eemaldada;
   • ostukorvis maksmist ei toimu vaid teile saadetakse peale täpsustamist (toodete tarneajad, kogused jms) pakkumine;
   • kui kõik andmed, kogused, transport ning valitud osakond vastavalt Teie soovile, esitage tellimus.

   Alles peale tellimuse esitamist võtab Puumarketi müügikonktakt Teiega ühendust, et täpsustada vajalikud tooted ja kogused. Puumarketi kontaktisik teeb Teile alati hea pakkumise!

   Vaata kõiki tooteid siit!