Soojustusest

Kadugu külmus, jäägu soojus!

Väga oluline osa on hoonete rajamisel või suuremate renoveerimistööd käigus täita just soojustusmaterjalidel, kuna soojakaod välisseinte kaudu moodustavad pea kolmandiku kogu hoone soojakadudest.

Välisseinte soojustamisel tuleb erilist tähelepanu pöörata akende-uste ümbruse ja hoone nurkade soojustamisele. Põhiliselt on kasutusel kaks välisseinte lahendust. Tuulutatavaid välisseinu kasutatakse puit- ja metallsõrestikhoonetes. Seinad viimistletakse fassaadikatteplaatide või puitlaudisega. Fassaadikatte ja soojustuskihtide vahel on tuuletõkkekiht, millele kinnitatakse tuulutuse jaoks distantsliistud. See lahendus on sobiv ka vanemate hoonete renoveerimisel ning sageli saab hoone omanik sellega ise hakkama.
Teist lahendust kasutatakse peamiselt massiivseinte soojustamisel. Kivi- või betoonseinale kinnitatakse tugevad soojustusplaadid, mis kaetakse krohvikihiga. Sellised tööd nõuavad alati kogenud ettevõtja abi, et tulemus vastaks ehitus- ja tuleohutusnõuetele.

Enne ehitustöödega alustamist võtke omal üks hetk kodu soojustusele ja tuleohutusele mõtlemiseks. Õigete isolatsioonimaterjalide valikul on suur mõju elamu energiakulule, siseõhu kvaliteedile ja kogu maja elamismugavusele. Väike otsus, suur kokkuhoid!

soojustussoojustus-1