Välisvoodrilauad

Ilmekas välisvoodrilauavalik lisab ehitisele väärtust. Hööveldatud välisvoodrilaud on valdavas enamuses valmistatud hoolikalt valitud kuusepuidust, mille niiskussisaldus on 16%+/-2%, ning on mõeldud kasutamiseks välitingimustes. Välisvoodrilaudade kasutuskülg on lintsaetud pinnaga, peensaetud või siledaks hööveldatud ja tagakülg jäme-hööveldatud. Välisvoodrilaudade tagakülgedele tehakse laua pikisuunalised sooned, mille paksus tohib olla maksimaalselt 1/4 laua paksusest soone kohal. Need sooned vähendavad puidu sisepingetest tekkivaid kujumuutusi. Mida paksema puidu valite välisvoodriks, seda paremini peab see vastu õhuniiskuse muutumisele ning hoone hooldusvajadus väheneb märgatavalt. Soovitav välisvoodrilaua paksus on minimaalselt 21 mm.

Mänd ja kuusk?
Võrreldes männipuiduga on kuusepuit oma väiksema niiskusimavuse tõttu sobilikum välitingimustes kasutamiseks. Pikaajaliseks kasutamiseks tuleb lauad kindlasti katta puidukaitsevahenditega ja vältida otsest kokkupuudet väliskeskkonna mõjudega. Kuna välisvoodrilauda lõigatakse kuusepuidu südamest siis reeglina on oksakohad väikesed ning jäävad tunduvalt alla standardis lubatule.

Termotöödeldud puidust voodrilauad
Termotöödeldud puidust voodrilauad on vastupidavad, stabiilsed (paigaldamise järel ei kõverdu isegi väga laiad lauad) ning silmapaistva välimusega. Vastupidavus ja stabiilus on saavutatud niiskuse, bakterite ja hapete välja viimise kaudu puidust. Seetõttu ei levi termotöödeldud puidul ka hallitus ega mädanik ning voodrilaud püsib kaua kaunis. Võrreldes töötlemata puiduga on termotöödeldud voodrilaudade kaardumine vaevumärgatav ning hoonete fassaadpind näib aastaid välja värskelt paigaldatuna. Välistingimustes soovitame voodrilauad katta UV-kaitset sisaldava naturaalse puiduõliga. Termotöödeldud puidust voodrilauad on saadaval erinevates laiustes ja erineva pinnatöötlusega.

Lehisest voodrilauad
Lisaks harjumuspärasele männi- ja kuuselauale on võimalik fassaadi katta ka lehisest voodrilaudadega. Tulenevalt tihedusest ning parkainete- ja vaigurikkusest on Siberi lehise puit väga vastupidav nii niiskes kui märjas keskkonnas. Lehise voodrilaudadest on võimalik ehitada vastupidavaid ja omanäolisi fassaade. Lehise puidust välisvoodrilaudu võib välitingimustes kasutada töötlemata või õlitatud kujul.


Välisvoodrilaua kasutusjuhend
Puitvälisvooder, infovoldik
Tikkurila värvikaart / katvad värvid (pdf.)
Tikkurila välisvärvikaart/ lasuurvärvid (pdf.)

Inspireerivaid pilte leiad kindlasti ka Puumarketi Facebooki lehelt

Zoom Lahendus fassaadil värvitud välisvoodriga Lahendus fassaadil värvitud välisvoodriga Värvitud välisvooder Värvitud välisvooder UYV 21x120 peensaetud värvitud välisvoodrilaud

Peensaetud ja värvitud välisvooder Välisvoodrilauad Välisvoodrilauad hoone fassaadide Puit välisvoodrina Puit välisvoodrina (lehis)

Puidust välisfassaad (lehis) Puit välisfassaadil (lehis) Välisvoodrilaudade värvivalik Välisvoodrilauad Puit välisvoodrina

Galerii Galerii Galerii Galerii pilt_758

Galerii Galerii Galerii Galerii