Menu

Facade pinnakattega mittepõlev tuuletõkkeplaat

27.09.2024

ISOVER RKL FACADE EJ 32 plaadiga saavutate kaasaegse tuuletõkkelahenduse soodsamalt kui paksemate tuuletõkkeplaatidega. 16 mm paksune RKL FACADE EJ 32 tuuletõkkeplaat on kaetud spetsiaalse Facade pinnakattega. Facade pinnakate on teibitav, veeauru läbilaskev, samas takistab vihmavee ning tuule pääsemist konstruktsiooni. Toode on mittepõlev ja tuld mitte levitav.


Kasutamine

RKL FACADE EJ 32 sobib kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonditöödel. Toodet kasutatakse peamiselt soojustus- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, katustes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Kuna Facade pinnakate laseb kergesti veeauru väljapoole, siis toode on sobiv ka välispidiseks lisasoojustamiseks renoveerimislahendustes kuna ei tekita piirdes ehitusfüüsikalisi konflikte. Samuti saab plaati kasutada väliste külmasildade katkestamisel. Tänu koormustaluvusele (10 kPa ehk ~ 1 t/m²) saab toodet kasutada viilkatustes sarikapealse tuuletõkkeplaadina ilma spetsiaalkruve kasutamata.

RKL FACADE EJ 32 talub otsest UV-kiirgust 6 kuu jooksul kaotamata oma omadusi kui lõplik fassaadiviimistlus on veel paigaldamata. Seega kui fassaaditööd jäävad ilmade tõttu sügisel pooleli, siis tuuletõke RKL FACADE EJ 32 võib olla ilmastiku käes ja kestab järgmise aasta kevadeni ning siis saab uuel hooajal ilmade paranedes taas järgnevate töödega jätkata.

Tihendamine teipimisega

Teipimine ISOVER Facade 60 mm laiuse teibiga tagab konstruktsiooni tuule- ja õhupidavuse plaadi omavahelistes liitekohtades. Välisnurkades kasutatakse 90 mm laiust tihendusteipi. Plaatide omavaheliste ühenduskohtade tihendamine teibiga tuleb teostada samal päeval, kui toimub plaatide paigaldamine. Nii säästate teipide aluspinna täiendava puhastamise aega. Samuti seeläbi välditakse ka võimalikku vihmaniiskuse tungimist plaatide vahele ning võimalust, et tugev tuul hakkaks Facade katet alusplaadilt lahti rebima.

Tihendusteipide aluspinnadade ettevalmistamine:

  • Aluspinnad peavad olema puhtad, tolmuvabad ning kuivad. Üldjuhul on objektil ehitustööd tolmused, seega arvestage aluspindade täiendava puhastamise vajadusega harja või pigem niiske lapiga.
  • Õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Külmades tingimustes tuleb teibitavat aluspinda eelnevalt soojendada. Lisaks peab tihendusteip ise omama piisavat temperatuuri ehk vähemalt +5 °C. Vajadusel kasutage termokaste.
  • Kui paigaldamise temperatuur on alla +5 °C, tuleb paremaks nakkumiseks teipi kõvemini vastu aluspinda pressida.
  • Aluspinnad ei tohi olla härmatunud kihiga või jääs.
  • Poorsete pindade puhul (krohv, kivi või muud karedad pinnad) kasutage nakke parandamiseks nakkekrunti, näiteks Weber MD16.

Tihendusteipide paigaldamine:

  • Teibi esmalt horisontaalsed tuuletõkkeplaatide liitekohad ja seejärel vertikaalsed ühenduskohad.
  • Vertikaalsete liitkohtade tihendamist alusta altpoolt ja liigu ülespoole.
  • Seejärel teostage avatäidete tihendamine.
  • Soovitavalt ära ava teibi kaitsvat liimpinna kattepaberit liiga palju ega pikalt ette, sellega avad väga nakkuva kleepepinna, mistõttu võib teipi raisku minna.
  • Tee esmane teibi paigaldus aluspinnale ja silu lihtsalt käega teibipind üle, et teip kinnituks järjest otse aluspinnale ilma õhumullide, voltideta ja kortsudeta.
  • Teise sammuna suru spaatliga või muu sobiva vahendiga mõned korrad tugevasti tihendusteibi pinnad üle vastu aluspinda. Korralikku nakke tekkimine vajab survet.
  • Arvestage, et teibid saavutavad lõpliku nakke aluspindadega ööpäeva jooksul. Temperatuuril alla +5 °C võtab järelnakke moodustumine isegi kuni 2 ööpäeva.

Tihendusteibi kulu

Ligikaudse 60mm laiuse Facade tihendusteibi kulu jm saate arvutada, kui võtate tuuletõkkaplaatide pindala m² ja korrutate selle 1,2-ga. Laiema 90mm laiusega Facade teibi kulu vajaduseks võtke välisnurkade jm ning lisage avatäidete ümbermõõt jm.

Tihedusmass

Tuuletõkkeplaadi liitekohti sokliga või muude külgnevate konstruktsioonidega või plaatide omavahelisi liitekohti näiteks välisnurkades tihendatakse kahekomponentse massiga ISOVER Facade Sealant (silikoontuubis 310 ml), mida saab kasutada ka niisketes oludes ja märjal pinnal, kui aluspinna temperatuur on vähemalt +5°C. Mastiks ei nakku aga härmatanud/jäätunud pinnaga.

Läbiviigud

Ümarad läbiviigud läbi tuuletõkkekihi on kõige kiiremini kvaliteetselt teostada kasutades tihendamiseks Tyvek® FlexWrap teipi. See on isekleepuv ja veniva butüülteip, mis sobib kasutamiseks nii väli- kui ka sisetingimustes. UV-kindlus on sellel 4 kuud.

Kinnitamine

Plaadi kinnitamiseks on vaja ISOVER Alusseibe ning lisaks kruve või naelu. Kinnitusvahendite kulu on ligikaudu 4-6 tk/m2 ja samm mööda aluskarkassi on ~60 cm. Plaadi suurus võimaldab katta terve korruse kõrguse 1 plaadiga ilma plaati jätkamata. See vähendab teibitavate liitekohtade arvu.

Pinnakatte paikamine

Facade pinnakatte purunemisel saab selle parandada väiksema vigastuste puhul Facade tihedusteibiga, suuremate kahjustuste puhul saab kasutada Facade Sealstrip 30 cm laiust pinnakatte rulli. See paigaldatakse purunenud koha peale ja kinnitatakse servadest 60 mm laiuste teipidega.

Tootja annab garantii enda terviksüsteemile ja selle toimivusele. Kui kasutatakse muid komponente, siis süsteemi tootja taandab ennast tarindi toimivuse ja kestvuse osas vastutusest. Facade süsteemis sisalduvad plaadid, tihendusteibid, liimmass, paigaldustarvikud.

RKL FACADE EJ 32 16 mm tuuletõkkeplaadi eelised kokkuvõetult:

  • Väga hea soojapidavus: soojusjuhtivustegur λD 032 W/mK (mida väiksem soojusjuhtivustegur, seda soojapidavam on toode)
  • Toimib karkassi peal väljas pool külmasilla katkestajana – täidab RIL 107-2022 järgse soovitud soojustakistuse 0,5 m²K/W.
  • Toode tagab peale kaasaegse tuulepidavuse rohkesti lisaomadusi: veehülgavus, veeauru väga hästi läbilaskev, tuleohutu – mittepõlev ja tuld mitte levitav, UV- kindlus 6 kuud.
  • Suured plaadi mõõtmed 1,2 x 3,0 m, saab katta korruse kõrguse korraga, seetõttu väheneb tihendatavate vuukide ja liitekohtade arv.
  • Paigaldamisel vajab 60 mm läbimõõduga alusseibe ning kinnitamine toimub kruvide või naeltega.
  • Sobib kasutamiseks tuuletõkkena ka kaldkatustes paigaldatuna otse sarikale ilma spetsiaalkruve kasutamata.
  • Kerge töödeldavus ning kerge kaal.
  • Soodsam hind võrreldes paksemate analoogsete tuuletõkkeplaatidega.

Tutvu tootega ning küsi pakkumist projektimüügist!


Puit ja ehitusmaterjalid
Top