Lavalauad

Sauna lava on kerise kõrval sauna üks põhilisemaid elemente ning selle õige planeerimine ja ehitamine on väga oluline.

Saunalava saab ehitada mitmel viisil – pikkade ja lühikeste lavalaudadega või valmis moodulitena. Lavamaterjal on tavaliselt kas haab, must lepp, termotöödeldud haab või termotöödeldud lepp.

Termotöödeldud lavalauad

Puumarketis on termotöödeldud lavalauad: termohaab, tume termolepp, termo radiata mänd ning termomagnoolia. Termotöödeldud lavalauad on hea valik, kui soovid esteetiliselt kaunist ja eksklusiivset saunamaterjali.

Termotöötluse eelis on tema keskkonnasõbralikkus: puitu töödeldakse vaid kõrge temperatuuri ja veeauruga. Töötluse käigus väheneb puidu tihedus ja muutub selle struktuur, mille tõttu vähenevad puidu niiskusimavus ja niiskuseraldus.

Termopuit on suures osas vaiguvaba ja märksa tulekindlam kui tavapuit. Lisaks paraneb puidu soojus- ja heliisolatsioon. Termotöötlus annab ka suurepärase visuaalse efekti: kuumutamise käigus omandab puit ilusa pruunika värvuse.

Haavapuidust lavalauad

Harilik haab oma esteetilise välimusega sobib sauna eriti hästi, kuivõrd ei aja vaiku, tekita eeterlikke aurusid ega lähe kuumaks. Haavale on iseloomulik hele toon ning tänu oma ühtlasele tekstuurile sobib ideaalselt töötlemiseks erinevate pinnatöötlusvahenditega.

Lepast lavalauad

Sanglepa ehk musta lepa punakas toon ja kena tekstuur teeb sellest nõutava saunaruumide viimistlusmaterjali. Lepapuit on meeldiva lõhnaga, vastupidav, vetthülgav, ei sisalda vaiku ega lähe kuumaks.

Täpsemalt erinevatest termotöödeldud ja naturaalsetest sauna lavalaudadest ning üldiselt sauna ehitamisest saate lugeda Puumarketi Saunakataloogist.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal