Voodrilauad

Puumarketi tootevalikus on sauna voodrilaudu alates lepapuust kuni magnoolia ja termohaavani välja. Lisaks on võimalik luua erinevaid huvitavaid lahendusi otsatapiga sauna voodrilauaga.

Kui voodrilauaks on valitud töötlemata puidust ehk naturaalsed voodrilauad, tuleb nende pind kindlasti töödelda spetsiaalse puidukaitse immutusvahendiga. Puidukaitsevahendid moodustavad mustust ja vett hülgava, kuid hingava kihi ning tagavad saunavoodri pikema eluea. Mingil juhul ei tohi kasutada mittehingavaid või mürgiseid aure eraldavaid lakke, mis muudavad puitpinnad libedaks ja tuliseks.

Sauna voodrilauda paigaldades tuleb tähele panna, et aurutõkke ja laudvoodri vahele tuleks jätta umbes 2 cm õhuvahet. Põranda lähedale ja lae alla tuleks aga voodrisse jätta umbes 4–5 cm laiune õhuvahe. Sauna kütmisel hakkab saunas olev kuum õhk õhuvahes tsirkuleerima, soojustusmaterjali fooliumpinnast peegeldub soojus tagasi laudvoodrisse, mille tulemusel laudvooder, ehk seina sisepind, saavutab lühikese ajaga ümbritseva õhuga võrdse temperatuuri.

Termotöödeldud sauna voodrilauad

Puumarket tootevalikus on Thermory saunamaterjalid termotöödelduna. Termotöötlus annab puidule parema vastupidavuse ja kauni tumeda varjundi. Termotöödeldud sauna voodrilaudu on Puumarketis saada termoradiatat, termohaaba, termoleppa, termokuuske ning termomagnooliat.

Termotöödeldud magnoolia

Naturaalsel magnooliapuidul on kreemjalt kuldne, selgelt eristuvate tumedamate aladega värvivarjund ja iseloomulik süü, mis meenutab saare ja radiata männi oma. Ainulaadne välimus koos madala tihedusega teeb magnooliapuidust sobiva saunamaterjali ning erakordselt laiad lauad võimaldavad luua väärika ja erilise saunaruumi.

Otsatapiga sauna voodrilauad

Puumarketi tootevalikus on ka otsatapiga sauna voodrilauad mis võimaldavad kliendil luua sobiva interjöörilahenduse nii siseruumidesse kui sauna. Ainulaadseid seinalahendusi ja mustreid on võimalik moodustada kombineerides eri pikkustega otsatapiga voodrilaudu erinevatest puuliikidest.

Tulemuseks jääb ainulaadne ning eristuv saun või interjööriosa, mis annab ruumile hinge ja eripära. Otsatapi voodrilaudade paigaldus on lihtne, kui järgida pakendis kaasas olevat juhendit.

Täpsemalt erinevatest termotöödeldud ja naturaalsetest sauna voodrilaudadest ning üldiselt sauna ehitamisest saate lugeda Puumarketi Saunakataloogist.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal