Filtreeri

Lavamoodulid

Standardsed sauna lavamoodulid teevad saunaehituse lihtsaks - lavamooduleid on võimalik soetada mitmes erinevas pikkuses ja kahes laiuses.

Sauna planeerimisel tasub meeles pidada, et minimaalselt peaks ühe inimese kohta ruumi jääma 60 cm ning nurgaga saunade puhul tuleb arvestada piisava jalaruumiga.

Tavapäraselt kasutatakse laiemat moodulit ülemisel laval ja kitsamat alumisel astmel. Samas vastavalt võimalustele ja saunaruumi suurusele võib kasutada ka laiemat moodulit alumisel astmel, luua tavapärase kaheastmelise lava asemele näiteks kolmeastmeline lava.

Lõigates mooduleid lühemaks või kitsamaks ja kombineerides laiustega on igaühel võimalik kiiresti ja kerge vaevaga disainida just endale sobiv lava. Kui saunaruumi sobib ka L-kujuline lava, saate valida, kas kasutada vaid kahte sirget lavamoodulit või paigaldate spetsiaalse lava nurgamooduli.

Disainimisel on oluline ka puidu toon ja muster

Kõige traditsioonilisem lahendus on valida nii seinad, lagi kui ka lavamaterjal samast puuliigist, näiteks lepast. Siinkohal on hea alternatiiv töötlemata puidule ka termotöödeldud materjal. Termotöötlus annab puidule suurema stabiilsuse, kuna puit mängib vähem ja kauni pruunika värvitooni.

Puumarketist on võimalik soetada nii naturaalsest puidust kui ka termotöödeldud lavamooduleid, äärelaudu, lava nurgamooduleid, seljareste, käetugesid ning lavaseelikuid

Täpsemalt erinevatest lavamoodulitest ning üldiselt sauna ehitamisest saate lugeda Puumarketi Saunakataloogist.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal