Ehitusvahud jagunevad laias laastus kolmeks. Esiteks montaaživahud, millega paigaldatakse peamiselt aknaid ja uksi ning täidetakse vuuke. Teiseks liimvahud, millega saab kinnitada soojustuspaneele ning kolmandaks isolatsioonivahud, millega saab täita väiksemaid tühimikke või näiteks katta külmasildu ja keeruliselt ligipääsetavaid kohti. Samuti on valikus suuremate pindade, nagu näiteks seinte, põrandate ja vundamentide soojustamiseks mõeldud PUR vahud, ent nende paigaldamine on juba professionaalsete ehitajate pärusmaa.
Sumeri sõnul on mõned olulised nipid, mida vahtu paigaldades silmas pidada.
Esiteks on ehitusvahtude kasutamise puhul oluline teada, et vaht moodustab oluliselt soojapidavama ja tugevama struktuuri, kui seda niisutada ning just seepärast peaks paigaldusel appi võtma tavalise veega täidetud pritspudeli.
Teiseks tasub suuremate vuukide ja tühimike puhul vahtu kasvatada umbes 3cm paksuste kihtide kaupa ning lasta ehitusvahul enne uue kihi pealekandmist korralikult tarduda. Kui kogu tühimik kohe suure hooga täis pihustada, siis ei pruugi saavutada soovitud struktuuri ning tulemus võib jääda ebakvaliteetne. Tühimikust ülepaisuva osa saab noaga maha lõigata.
Samuti on oluline meeles pidada, et kuna üldjuhul pole vahud UV-kiirgusele vastupidavad, siis tuleb vaht pärast paigaldust kindlasti kinni katta. Akende paigalduse puhul saab kasutada aurutõkketeipidel ja vedelmembraanidel põhinevat tihendamise süsteemi (Soudal Window System, SWS), mis hoiab ära niiskuse ladestumise soojusisolatsioonikihti.
Sumeri toonitab, et energiasäästu puhul pole oluline mõelda vaid sellele, kuidas energiat kokku hoida, vaid ka veenduda, et me juba tarbitud energiat raisku ei laseks. Soudali ehitusvahud on praktiline, soodne ja lihtne lahendus soojus- ja heliisolatsiooni parandamiseks, külmasildade kõrvaldamiseks ja energiakadude vähendamiseks. Samuti on tema sõnul just praegu õige hetk kodus kõikvõimalikud soojuskaod kriitilise pilguga üle vaadata ning kodu suurte külmade tulekuks ette valmistada.