Aasta tehasemaja 2015 on Nordic Houses vabaaja-majade arendusprojekt Norras

10.04.2015

2015. aastal kandideeris parima tehasemaja tiitlile rekordarv hooneid. 35 kandidaadi seast valiti välja parim Eestis toodetud puitkarkassmaja, käsitöö-, masinpalkmaja ja aiamaja. Aasta tehasemaja 2015 tiitli pälvis Nordic Houses KT OÜ vabaaja-majade arendusprojekt Lõuna-Norras, Ognas.

Võidutöö koosneb kahekorruselistest puhkemajadest, kus põrandapinda 70-90 m². Väikeste variatsioonidega ja minimaalsete garbariitidega majade põhiplaanid on ratsionaalsed ja efektiivse ruumikasutusega. Kogu kompleks on väga tundlikult konteksti sobitatud, hooned liigendavad maastikku ja hoonete sisemus haakub ümbritseva maastikuga väga hästi. Väärib esiletõstmist ja tunnustust, et tegemist on Eesti noorte arhitektide tööga, hoone on projekteerinud Mari-Liis Vunder, Olavi Kukk ja Kristjan Tõlk Trilog Studio OÜst.

Konkurssi toetanud ettevõtted andsid lisaks välja oma preemiad parimale puidukasutusele, valguslahendusele, kivikatusele. Eesti Puitmajaliidu ja –klastri korraldatud konkursile võis esitada Eestis tehasetingimustes toodetud hooneid, hoonete püstituskohale piiranguid ei seatud. Eestist võistles 15 tehasemaja, Norrast 9, Rootsist 6, üksikud objektid olid Soomest, Inglismaalt, Šveitsist. Kaugeim võistlusele esitatud objekt oli loomakliinik Jaapanis, Mountain Loghome OÜ-s toodetud palkmaja.

Aasta tehasemaja 2015 tulemused:

  • I koht: Nordic Houses KT OÜ vabaaja-majade arendusprojekt Lõuna-Norras, Ognas
  • II koht, Lotus Timber OÜ puidukasutuse eripreemia, Monier kivikatuse eripreemia: EstNor OÜ korterelamu Norras
  • III koht: Kodumajatehase AS ühiselamu Norras Tønsbergis
  • Parim käsitöö-palkmaja: OÜ Tender Ehitus eramu Otepää lähistel
  • Parim masintoodetud-palkmaja: Aru Grupp OÜ stuudio-koolimaja Inglismaal, Essexis
  • Parim aiamaja: Palmako AS aiamaja Heidi
  • Energiatõhusaim hoone: Sense OÜ passiivmaja Tartu maakonnas
Ülal