Menüü

Aasta Tehasemaja 2023 konkursi parim on Kodumaja

10.04.2023

5.aprillil selgusid puitmajakonkursi „Aasta Tehasemaja 2023“ parimad hooned. Konkursi kolmanda järjestikuse peavõidu noppis Kodumaja AS Norrasse ehitatud kortermajaga.

Eesti majatehastes toodetud puitmaju tunnustavad tiitlid anti tänavu välja 13ndat korda. Konkursil osales 15 majatootjat, kokku 25 puidust tehasemaja või puitkonstruktsioonil erilahendust, mis kõik olid nii insenertehnilise teostuse kui ka arhitektuuri poolest eriilmelised. Võidutöö jäi konkursi žüriile silma just keerukate tehniliste lahenduste, kuid samas ka eristuva välisilme tõttu.

Ehitamine kesklinna piirkonnas seab alati keerulisemad nõuded nii ehitusprotsessile kui ka ‑tehnilistele tingimustele. „Mahukas moodulhoone on vaatamata ülesande keerukusele kõrge tehaselise valmidusega. Ruumelementide juurde kuulub nii rõdu kui ka osa sisekoridorist, mis ei ole moodultehnoloogia kontekstis tavapärane ning kahtlemata tootjale väljakutse,“ kommenteeris konkursi peavõitjat žürii esimees Jarek Kurnitski. Lisaks jäi hindamisel silma ruumilahenduste läbimõeldus kuni detailideni välja. Žüriis osalenud arhitektid tõstsid esile ka linnakeskkonna rikastamist ja sinna ilusa arhitektuuri kaudu uue kvaliteedi toomist, mis on ellu viidud läbi hoolika ehitustehnilise teostuse.

Loe uudist edasi..

 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal