Milliseid puitmaterjale kasutada rasketes tingimustes?

26.11.2018

Teadagi, et puit on üks levinumaid taastuvaid ehitusmaterjale, mida tänu heale töödeldavusele igapäevaselt kasutatakse.

Olenemata sellest, mis liiki puiduga on tegemist, muutuvad kõik kaitsmata puidu liigid päikese käes varem või hiljem halliks, samuti võivad tekkida mikropraod ja kahjustused. Selle vältimiseks on üks paremaid lahendusi puitu autoklaavmeetodil kuumõlitada.

Puidu kuumõlitamine autoklaav meetodil

Autoklaavmeetodi puhul on tegemist naturaalse linaõli kuumutamisega +65 C temperatuuri juures, vaakumi abil puidu pinna sisse. Jahtudes kinnitub linaõli tugevasti puidu pooridesse ning tekib vetthülgav kaitsekiht.

Sellise töötlemise tulemusel saab näiteks terrassi- või voodrilaud vetthülgava toime, seenmädaniku- ja UV kaitse ning kujukindluse. Lisaks säilib puidu originaalne struktuur ja keskkonnasõbralikkus.

Miks valida kuumõlitatud puitmaterjalid?

On oluline teada, et autoklaavmeetodil kaitstud puitmaterjal töödeldakse kuuma õliga kõikidest külgedest ning värvused on kauakestvad. Vaakumi ja surve meetodi eeliseks on töötlemise põhjalikkus ja kiirus.

Lisaks saab puidule anda erinevaid vetthülgavad värvitoone nagu kuldpruun, pruun, tumepruun, hall ning tumehall.

Autoklaavmeetodil termoõlitust saab teostada näiteks voodri- ja terrassilaudadele ning aiamööblile. Samuti kuuse-, männi- ja lehtpuidule, termopuidule, lehisele ning erinevatele troopilistele puitmaterjalidele.


Tutvu kuumõlitatud terrassilaudade ning voodrilaudadega ning küsi personaalset pakkumist:
Saatke meile päring: 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal