Menüü

ESSDECK MAX – väljatöötatud koostöös professionaalsete puuseppadega

20.07.2020

ESSVE uuris professionaalsetelt puuseppadelt Rootsis, millised on kõige tihedamini esinevad probleemid terrassilaudade kinnitamisel. Vastustele tuginedes töötas ESSVE välja uue terrassikruvi, mille arendamisel pandi põhirõhk maksimaalse kinnitusjõu, ühtlase lõpptulemuse ja pinnuvaba paigalduse tagamisele.

Üheks enamlevinud probleemiks on kooldunud terrassilauad – nende paigaldamine esitab terrassikruvile täiendavaid nõudmisi. ESSDECK MAX terrassikruvil on erineva sammuga topeltkeermed, tänu millele tekib täiendav kinnitusjõud kooldunud terrassilaudade fikseerimiseks.

Tugevalt kooldunud terrassilaudade kinnitamiseks soovitame valida kindlasti roostevaba terrassikruvi, kuna see on oma olemuselt elastsem ning talub puitkonstruktsioonis tekkivaid pingeid märksa paremini kui süsinikterasest analoog.

Pinnud ja killud terrassis ei kuulu tavaliselt klientide soovide hulka, kuid kahjuks tuleb neid siiski ette. Selliste defektide ennetamiseks on ESSDECK Maxil väike silindriline pea ning selle all paiknevad freessooned. Freessooned ja kruvipea serv lõikavad puidukiud läbi. See hoiab ära kiudude surumise ülessuunas ja seeläbi pindude tekkimise.

Veel üks probleem, millega professionalsed ehituspuusepad terrassilaudade paigaldamisel kokku puutuvad, on puitmaterjali lõhenemine, kui kinnitada kruvid laua servale või otsale liiga lähedale. Seetõttu konstrueerisime kruvile otsa, mis lõikamise asemel hoopis freesib puidukiudusid. See võimaldab kinnitada terrassilaudu otsaserva lähedalt ilma eelneva ettepuurimiseta.

CorrSeal pinnatöötlusega ESSDECK Maxi kruvide puhul oleme tõstnud terase kvaliteeti ja võtnud kasutusele samasse klassi kuuluva terase, millest on valmistatud meie ehituskruvid ESSDRIVE. Parem terase klass tagab suurema vastupidavuse liikumistele säilitades samal ajal süsinikterasele omase tugevuse.

Uuenenud HDS (Hidden Decking System) lahendus

2016 aastal tutvustas ESSVE uudset terrassikruvide paigalduslahendust HDS. Sellest kujunes kiiresti üks eelistatumaid alternatiive klassikalistele kinnitusviisidele.

Kasutajad tõid esile paigalduse lihtsuse ning suurepärast lõpptulemuse – HDS rakise kasutamine ei eelda ehituspuusepa kvalifikatsiooni, vaid ideaalne paigaldustulemus on saavutatav ka elu esimest terrassi ehitades.

2020 aastal toob ESSVE välja uuendatud HDS rakise. Võrreldes varasema mudeliga oleme täiustanud rakise kasutusomadusi, lisades pikemad juhthülsid. Nende abil on ideaalne lõpptulemus veelgi lihtsamini saavutatav ning pikeneb ka rakise kasutusiga.

Samuti on täiendust saanud HDS süsteemi terrassikruvid ning tootevalikusse on lisandunud roostevaba A4 (keskkonnaklass C5) kruvi kõrvale ka mõnevõrra soodsam A2 variant (keskkonnaklass C4)

Puitkonstruktsioonikruvi ET-T

ESSVE puitkonstruktsioonikruvi ET-T pakub hea alternatiivi traditsioonilisele ehitusnurgiku ja ankrukruvide lahendusele.

Paigaldusprotsess on kiirem ja lihtsam ning lisaks sellele jääb lõpptulemus visuaalselt ilusam, kuna kinnitus ei ole nähtav. Seetõttu on ET-T parim lahendus kandekonstruktsioonide, talade, karkassipostide, puitsõrestike ja laagide paigaldamiseks.

ET-T kruvi tööpõhimõte seisneb erinevates keermesammudes ning nendevahelises keermestamata osas. Keermete erinev samm surub detailid omavahel kokku ning selline ühendus on tugevam kui klassikaline ehitusnurgikul põhinev lahendus. ET-T kruvi paigaldamisel tuleb kindlasti kasutada ühtlase pöördemomendiga trelli ning tööriist ei tohi olla löögirežiimis. Löökkruvikeeraja kasutamine ei ole lubatud.

ESSVE puitkonstruksioonikruvi ET-T on kaetud ilmastikukindla nanokattega CorrSeal ja omab CE märgistust vastavalt standardile EN 14592:2008, mis võimaldab kinnitusvahendi kasutust kandevkonstruktsioonides.


LOE TEISI ARTIKLEID PUUMARKETI TERRASSIKATALOOGIST:

Puumarketi kauplustest leiate kõik vajaliku terrassiehituseks!
Tutvuge terrassimaterjalidega ning saatke meile päring:

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal