Menüü

Millist materjali võiks kasutada fassaadi soojustamiseks?

Rääkides maja välisseinade soojustamise materjalidest, meenub paljudele üldjuhul esimesena mõni vill või näiteks rahvakeeli penoplast ehk vahtpolüstüreen. Vahtpolüstüreen on ehituses üks lihtsamini kasutatavaid materjale. See on oma omadustelt kerge, hea soojaisolatsiooni, müra ja helipidavusega ning niiskuskindel.

Tegelikult on mõlemad tooted, nii villad kui ka vahtpolüstüreen edukalt kasutusel välisseinte soojustusena juba pikka aega – näiteks Euroopas jämedalt juba üle 50 aasta. Seega ei saa väita, et üks materjal sobib ja teine mitte. Kuna soojustatud välissein peab toimima nii kuuma päikese, tuule kui pakase või vihmasaju korral, tuleb soojustusmaterjalide valikul hinnata eelkõige kasutavate materjalide omadusi.

Fassaadi soojustusena vahtpolüstüreen?

Loomulikult on vahtpolüstüreeni kasutusvaldkond,  tänu tema omadustele väga lai. Alustades toidutööstusest kuni teatris kasutatavate dekoratsioonideni välja. Miks? – Vahtpolüstüreen on kergesti töödeldav materjal, millele on lihtne mistahes kuju anda.

Ehitusvaldkonnas kasutatavad vahtpolüstüreentooted on aga lisaks ka väga tõhusad soojusisolatsioonimaterjalid, millel on mitu otstarvet. Näiteks seinte tõhusa isolatsiooni tagamine, olgu see mis tüüpi hoone – elamu, tööstus- või üldkasutatav hoone. Vahtpolüstüreen on poorne materjal suletud pooride ja tulekindlate lisanditega.

Lisaks vahtpolüstüreen ei mädane, ei vaju ära, ei soodusta bakterite levikut ning on loodussõbralik. See talub kergesti happelisi, leelis- ja soolalahuseid, kuid ei talu aromaatseid ja halogeeni sisaldavaid lahuseid, estreid, ketoone, õlisid või määrdeid.

Mitte ainult fassaadi soojustamiseks

Tegelikult võib vahtpolüstüreeni kasutada maja soojustamiseks vundamendist katuseni. Järgnevast kasutusala tabelist leiate õige EPS-plaadi tüübi vastavalt soojustatavale pinnale:

Enne ehitustöödega alustamist võtke omale üks hetk kodu soojustusele ja tuleohutusele mõtlemiseks. Õigete isolatsioonimaterjalide valikul on suur mõju elamu energiakulule, siseõhu kvaliteedile ja kogu maja elamismugavusele.


Tutvuge vahtpolüstüreeni valikuga Puumarketi kodulehel ning küsige parimat pakkumist – hea hind ning laovaru.
Saatke meile päring: 
Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal