Menüü

HDS ehk Hidden Decking System terrassilahendus ESSVE’lt!

05.07.2022

Aastaid tagasi tutvustas ESSVE uudset terrassikruvide paigalduslahendust HDS. Sellest kujunes kiiresti üks eelistatumaid alternatiive klassikalistele kinnitusviisidele.

Kasutajad tõid esile paigalduse lihtsuse ning suurepärast lõpptulemuse – HDS rakise kasutamine ei eelda ehituspuusepa kvalifikatsiooni, vaid ideaalne paigaldustulemus on saavutatav ka elu esimest terrassi ehitades.

Tänaseks on ESSVE välja toonud uuendatud HDS rakise. Võrreldes varasema mudeliga oleme täiustanud rakise kasutusomadusi, lisades pikemad juhthülsid. Nende abil on ideaalne lõpptulemus veelgi lihtsamini saavutatav ning pikeneb ka rakise kasutusiga.

Peidetud kinnitusvahenditega paigalduslahendus HDS

Viimastel aegadel on populaarsust kogunud peidetud paigaldusmeetodid, mille puhul kruvid kinnitatakse laudade küljele.

Tulemuseks on tõeliselt ilus puitterrass, kus puuduvad nähtavad kinnitusvahendid. Selle lahenduse jaoks pakub ESSVE kahte erinevat süsteemi: HDS ja EDGEFAST (loe Edgefasti kohta lähemalt artiklist).

Hidden Decking System võimaldab terrassikruvid kinnitada terrassilaua küljele ja tagada peidetud paigalduse välistades praod ja pinnud, mis võivad sissekruvimisel tekkida.

HDS on süsteem, kuhu kuuluvad paigaldusrakis, terrassikruvid ja kruvikeeramisotsak. HDS-süsteemi kruvid on roostevabad ja tänu sellele kasutatavad ka keeruliste tingimustega keskkondades.

HDS-iga on terrassilaudade paigaldamine lihtne
  1. kinnita paigaldusrakis terrassilauale;
  2. aseta mõlemasse paigaldusavasse kruvi;
  3. Hoia trelli nurga all, et aku ei läheks vastu terrassilauda. Nii vähendad paigaldusvigade ning paigaldusrakise ja kruvikeeramisotsaku kahjustamise ohtu;
  4. kasuta paigaldamisel HDS-otsakut, alusta alati välimisest kruvist.

NB! Terrassilaudade jätkamise korral paigalda liitekohas talale täiendav klots. See on vajalik, kuna terrassikruvisid ei tohi paigaldada liiga lauaotsa lähedale.


Kui ise ehitada ei soovi, siis materjalid saad Puumarketist, ehitaja leiad hange.ee‘st

Allikas ja pildid: ESSVE Eesti

 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal