Puit on orgaaniline ja elus materjal, mis on välitingimustes eriti tundlik liigniiskusele ja päikesekiirgusele. Samuti mõjutavad puidu eluiga külmumis- ning sulamistsüklid. Selleks, et puit kauem kestaks, tuleb seda kaitsta ning regulaarselt korralikult hooldada.

Hooldamist vajavad kõik puitpinnad, mis puutuvad kokku välistingimuste mõjuritega. Olgu nendeks pindadeks siis terrass, õuemööbel, piirded või muud maja osad. Kõik puitpinnad peavad kauem vastu ja säilitavad korrektse välimuse, kui neid regulaarselt puiduõliga töödelda. Toome näite katmata terrassi laudise hooldusest, mis on pidevalt UV kiirguse käes ning kus soojal ajal tekkivad sademed pinda niisutavad, kuid külmal ajal niiskus jäätub.

Kuidas töödelda terrassi puiduõliga?

  • Esmalt pese puitpind terrassi jaoks mõeldud pesuainega. Loputa pesuaine hoolikalt maha.
  • Lase terrassil vähemalt 4 tundi, soovitatavalt 1 ööpäev enne õlitamist kuivada. Mida kuivem on pind, seda paremini õli imendub.
  • Kata õlipritsmete vältimiseks majaseinad, soklid, uksed ja muud pinnad kaitsekilega.
  • Kanna õli ühtlaste tõmmetega pintsli või švammi abil aluspinnale. Kasuta vajadusel pikendusvart.
  • Kui puit imab rohkesti õli, korda töötlemist. Pühi imendumata jäänud õli ära.
  • Terrassi võib võtta kohe kasutusele, kui pind on kuiv ehk umbes 4-24 tunni möödudes.

Puumarketist leiab valiku Soome kvaliteetvärvitootja Teknose keskkonnasõbralikke puhastusvahendid ning ilmastikukindlad ja vastupidavad puiduõlisi, mis annavad terrassile ja aiamööblile hõlpsasti värske välimuse ja kaitse.

 

Rensa Terrace terassipesuvahend

Rensa terrassipesuaine on tõhus vahend puidust terrasside ning aiamööbli puhastamiseks enne õliga töötlemist. See eemaldab mustuse, hallituse ja muu mustuse, mis takistavad õli neeldumist puidu pinda. Rensa terrassipesuainet võib kasutada kõikidel puitpindadel, mis taluvad puhastamist veega ning mida töödeldakse hiljem õli, peitsi või puitpindadele mõeldud välisvärviga. Tegemist on tugevalt leeliselise pesuainega, mis on keskkonnasõbralik ja biolagunev. Terrassipesuainet on võimalik Puumarketist soetada 1L ja 5L pudelis.

 

Woodex Aqua Wood Oil puiduõli

Woodex Aqua Wood Oil on vesialuseline puitu imenduv looduslik õli, mis on mõeldud peamiselt väljas olevate eksootilisest puidust ja männist valmistatud õuemööbli kaitsmiseks. Niisugused puiduliigid on tiikpuu, nn. kõvapuu, tamm ja mahagon. Muud kasutuskohad on paadisillad, piirdeaiad, restid ja uksed. Woodex Aqua Wood Oil takistab niiskuse imendumist, puidu lõhenemist ja määrdumist. Puumarketi tootevalikust leiad värvitu ja pruuni õli, mis on saadaval 0,9L, 2,7L ning 9L purkides. Toodet on võimalik toonida.


 

Woodex Wood Oil puiduõli

Woodex Wood Oil on väliskasutuseks mõeldud lahustipõhine, hästi imenduv ja kuivav õli. Kasutatakse uue ja surveimmutatud või imbuva puidukaitsevahendiga töödeldud puidu, samuti tiikpuu, tamme, mahagoni ja nn. kõvapuu pinnatöötluseks. Tüüpilised kasutuskohad on aiamööbel, paadisillad, piirdeaiad, restid ja uksed. Toode kaitseb puitu luitumise, lõhenemise ja määrdumise eest. Parima vastupidavuse saavutamiseks on soovitatav töödelda puitpinnad Woodex Wood Oil-iga iga aasta. Ei sobi kasvuhoonetesse, kasvulavadesse ega loomapidamishoontesse. Puumarketi tootevalikus on saadaval 0,9L, 2,7L ning 9L värvitu, pruun ja hall puiduõli. Toodet on võimalik toonida.

Hetkel on Puumarketis käimas kampaania, kus ostes 2,7L pruuni või halli Woodex Wood Oil puiduõli, saad pintsli kauba peale! Loe siit.

 

Allikas: Teknos, Puumarket