Heidame pilgu lõppevale aastale ja toome teieni põnevamad ning erilisemad lood välismaalt, mis lugejatele kõige enam meeldisid. Skandinaavia stiil, julged lahendused Amsterdami katusekorteris ja endises garaažis, ühe Hispaania villa lugu — enne ja pärast, julge konteinerelamu, minimalistlik korter Taipeis ja eestlaste kodu Maltal…

pilt_1899

Katusekorter Amsterdami kanali ääres

Sisearhitekt James van der Velden on teinud tänuväärset tööd, kujundades kanaliäärsest katusekorterist kodu, kus on läbimõeldult kokku pandud uus ja vana. Eluaseme uhkuseks on taaskasutust leidnud puitmaterjal. Sellest on tehtud põrand ja söögilaud ning vanadele laetaladele on hoopis uus ilme antud.
Loe lähemalt

pilt_1900

Hoolikalt renoveeritud võrratu kodu

Täielikult renoveeritud avar korter peidab endas uut ja vana, mis on väga õnnestunult ühendatud. Midagi pole jäetud juhuse hooleks. Korter on oma meelelaadilt samal ajal esinduslik ja vaba. Kõrged laed, vanad malmradiaatorid, kaunid laed, õlitatud laudpõrand… Uus ja vana, ehe ja kaunis.
Loe lähemalt

pilt_1901

Kodu konteinerelamus

Kodu, mis on inspireeritud meie esivanemate rändavast elustiilist — paljuski dikteerisid olud kodukohta vahetama. Tänapäevalgi võiks alternatiivina mõelda teisaldatava kodu peale. Portugalis ja Hollandis pesitsev arhitektuuribüroo Studio ARTE on loonud just ühe sellise mobiilse kodu vanast merekonteinerist.
Loe lähemalt

pilt_1902

Eestlaste kodu Malta päikese all

Birgit Oidram ja tema elukaaslane on elanud Maltal juba viis aastat, hobi korras tegeleb Birgit sisekujundusega ja hea väljund on selleks ka olemas — nimelt tegeleb ta majutuse pakkumisega ja Maltal on tema hallata mitu korterit, mille ta on ise sisustanud. Uurisime, milline näeb välja maltalase kodu ja kuidas on ta sisustanud iseenda kodu — maltapäraselt või hoopiski põhjamaises võtmes.
Loe lähemalt SIIT.

pilt_1903

Ühe villa lugu — enne ja pärast

Vanadele majadele elu sisse puhumine pole viimaste aastate trend ainult meil, vaid mujalgi. moodnekodu.ee on varemgi kirjutanud arhitektuuribüroo Studio ARTE looduslähedasest lähenemisest arhitektuuris — silmapaistev konteinerelamu Nomad on nende loodud, nüüd on arhitektid João Carriço ja Arnold Aarssen ühele Portugali lõunapoolseimas tipus asuvale villale uue ilme ja sisu andnud.
Loe lähemalt

pilt_1904

Hele kodu metsa veerel

Poole tunni autosõidu kaugusel Stockholmist asub metsa veerel hele kodu, mille interjööri on pikitud mõnusaid värvilaike ja mustreid. Need teevad lihtsa sisekujunduse nauditavaks. Elutoale annab avarust 5,5 meetri kõrgune lagi.
Loe lähemalt

pilt_1905

Stiilne kodu endises garaažis

Amsterdamis asuv sisearhitektuuribüroo BRICKS AMSTERDAM on loonud endisest garaažist imelise kodu. Kujundamisel on kasutatud ära tööstushoones vedelenud vana mööbel, interjööri osaks on ka mootorrattad ja taustaks tumedad värvid. Siiski on see elamiseks sobiv igaühele, muigab sisearhitekt ja disainer James van der Velden.
Loe lähemalt

pilt_1906

Klassikaliste elementidega minimalistlik kodu Taipeis

Põnevaks teeb selle kodu Ganna Studio disainerite idee siduda minimalistlik interjöör klassikaliste elementidega. Põhimärksõnadeks on siin siiski naturaalsus ja minimalism. Värvilahendus on neutraalne hall, sest omanikud otsustasid ka mõne värvikama mööblitüki kasuks. Nii on tasakaal.
Loe lähemalt

pilt_1907

Päikesele avatud kodu linna lähedal maal

Ruumikas ja hästi läbi mõeldud suure pere kodu, kus elavad aktiivse elustiiliga inimesed, kes armastavad elada linna lähedal maal. Loodus on vaid sammu kaugusel…
Loe lähemalt

pilt_1908

Sisustusideid Londonist ja Pariisist

Pariis ja London on maailmalinnad, kus ei saa üle ega ümber disainist, olgu tegu moe või sisustusega. Airbnb.com on internetilehekülg, mille kaudu leiab endale mõnusa peatumispaiga, kui viibid mõnes suurlinnas — nõudlikemgi huviline leiab endale siit sobiva elamispinna. Vaata stiilseid korterilahendusi Londonis ja Pariisis.
Loe lähemalt

pilt_1909

Vaata ka moodnekodu.ee lugejate soosikuid lõppevast aasast:

Infoallikas: