Muuda iga-aastane katusekontroll harjumuseks. Parim aeg selleks on kevad ja sügis.

KONTROLLI KATUSEHARJA – Hari on katuse kõige kaitsetum osa. Kontrolli, et kõik kivid ja isolatsioon oleks korralikult paigas. Kui mõni katusekivi on paigast nihkunud või kahjustada saanud, vaata üle ka aluskate ja tihendid, et veenduda nende korrasolekus enne kivi tagasi panemist.

KONTROLLI KATUSE ÄÄRI – Tugevad tuuled või jää katusel võivad katuse ääri (ja ka harja) kahjustada. Veendu, et kõik ääre- ning harjakivid oleks katusel korralikult kinnitatud ning “istuksid” korrektselt omal kohal. Äärekivid kinnitatakse kruvidega, harjakivid spetsiaalse harjakiviklambri ja kruviga.

KONTROLLI VENTILATSIOONI, ERINEVAID NURKI JA NEELUSID NING VIHMAVEERENNE – Puhasta vihmaveerennid sodist ning kontrolli, et praht poleks pääsenud katusekivide või tihendite alla. Kontrolli samamoodi ka ventilatsiooniläbiviike. Kui need on ummistunud, hakkab kogunema niiskus, mis viib hallituse ja muude tõsiste kahjustuste tekkeni.

PUHASTA JA EEMALDA PRAHT – Kanna hoolt oma maja katuse eest. Vaata ka, kas katust ümbritsevaid puid oleks tarvis pügada. Puuoksad katusel ja kivide vahel on üks enamlevinud katuse kahjustuste põhjuseid.

KONTROLLI OHUTUSTARVIKUID – Redelid ja käigusillad peavad olema kahjustamata ja 100% kindlad. Kui Sul on ka kõige väiksem kahtlus, võta ühendust katusepaigaldajaga, kes saaks anda asjale professionaalse hinnangu.

katuse-hooldus