Menüü

Kuidas sauna puitpindu õigesti hooldada?

18.11.2021

Saunaomaniku rõõmud ja mured käivad käsikäes – kuum saun on lõõgastumiseks parim paik, eriti just talveperioodil, kuid selleks, et puitpinnad aastast aastasse värske välimuse säilitaksid, tuleb neid regulaarselt puhastada ja hooldada.

Sauna viimistlemisel tasub eelistada vett ja mustust hülgavaid vahendeid, sest need muudavad hilisemad puhastustööd palju lihtsamaks.

Lakk, õli või vaha?

Uue sauna ehitamisel on oluline pindu kaitsta juba enne esimest kasutamist. Traditsiooniliselt kasutatakse seinte töötlemiseks lakki ja lava tarbeks spetsiaalset õli. Viimastel aastatel on tulnud kasutusele saunavahad. Tavaliselt on need juba toonitud või on neid võimalik toonida.

Vaha eelis on lai kasutusampluaa, sest see sobib nii seinte kui lava viimistlemiseks. Toonitud vaha aitab muuta sauna välimust põnevamaks, nii näiteks on põhjanaabrite juurest populaarsust kogumas musta värvi saunaviimistlus. Tume leiliruum vajab aga tavapärasest intensiivsemat valgustust, muidu võib ruum jääda liiga hämaraks.

Kui laval on plekke, mis pesuga välja ei tule, siis tumedamaks toonitud vaha on suurepärane vahend nende peitmiseks ja lavale värske ning kauni välimuse andmiseks.

Kasuta õiget pesuvahendit!

Enne vana sauna värskendamist tuleb see korralikult puhtaks pesta. Kodused pesuained jäävad sellise töö jaoks natukene lahjaks ja kasutada tuleks spetsiaalset pesuvahendit, mis pleegitab puidu heledaks.

Satu saunasari

Teknose tootevalikust leiad Satu sauna- ja lavakaitsevahendid, mida kasutavad ning kiidavad teiste seas ka näiteks Iglusaun ja Lemmikmees. Teknose Satu sari kannab M1 ohutusklassi tähist, kaitseb puitu ja vähendab määrdumist. Satu moodustab vett ja mustust hülgava kihi ning rõhutab puidu naturaalset tooni.

Satu Laudesuoja saunalava kaitsevahend –  Värvitu ja lõhnatu parafiiniõli sisaldav saunalavade kaitseaine leiliruumidesse. Sobib töötlemata ja varem õliga töödeldud pindadele.

Satu Saunasuoja saunakaitseaine – Vesialuseline tiksotroopne puitpindade kaitseaine. Toode on toonitav lasuursetesse sisevärvikaardi toonidesse. Seina­ ja laepindade töötlemiseks leili­ ja pesuruumides.

Satu SaunavahaVesialuseline naturaalset vaha sisaldav kaitseaine sauna puitpindadele. Toode on saadaval ka poolläbipaistvates standardtoonides. Sobib töötlemata ja eelnevalt vahaga töödeldud pindadele.

Rensa saunapesuaine – Keskkonnasõbralik pesuvahend, mis puhastab ja värskendab sauna ning teised niisked ruumid õrnalt ja tõhusalt. Sobib kasutamiseks ka vanadel värvitud pindadel. Saunalava ja ­paneelide eeltöötluseks enne kaitseainega katmist või vahatamist.


Tekst ja pildid: TEKNOS

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal