Menüü

Liimkihtpuit Puumarketi tootevalikus

Liimkihtpuidu ehk LVL’i ajalugu ulatub eelmise sajandi Ameerikasse, kus seda kasutati II Maailmasõja ajal lennunduses. Pea 40 aastat hiljem hakati LVL materjali kasutama ka ehituslike talade ning prusside juures. Suuresti tänu oma tugevatele omadustele, on see materjal populaarne siiani.

Ultralam liimkihtpuitu valmistatakse erinevate okaspuust kooritud, 3mm paksuste spoonkihtide kokku liimimisel. Tänu sellele on liimkihtpuitu võimalik valmistada väga erinevates pikkustes ja mõõtudes. Lisaks võimaldab selline tootmismeetod saavutada suure tugevuse ning kerge omakaaluga lõppmaterjali, mille puidudefektide negatiivne mõju on viidud miinimumini. Ultralam LVL™ on sertifitseeritud vastavalt Euroopa, Venemaa, Austraalia ja USA kvaliteedistandarditele ning on saadaval ka Puumarketis!

Puumarketi tootevalikus on saadaval 13,5 meetrised talad, mida vastavalt kliendi soovile järkame sobivasse pikkusmõõtu. Järgatud talad on tellitavad igasse Puumarketi osakonda. Tutvuge Puumarketi liimkihtpuidu valikuga ning küsige personaalset pakkumist Puumarketi projektimüügist


Liimkihtpuidu mehhaanilised omadused ületavad täis- ning liimpuidu omadusi!

Liimkihtpuidu üheks suurimaks eeliseks on materjali stabiilsus olenemata keskkonna muutustest ning erinevatest ilmastikutingimustest. Lisaks ei allu LVL deformatsioonidele, mis on tingitud temperatuuri või niiskuse muutustest. Materjal ei purune, ei tõmbu kokku ning selle niiskusimavus on praktiliselt null.

Võrreldes täispuiduga on liimkihtpuidul ka kõrgem tulekindlus. See saavutatakse tänu materjali vähesele poorsusele ning mitmeetapilisele viimistluskihtide töötlusele. Toodet töödeldakse fenool-formaldehüüd vahuga, mis on neutraalne, ei oksüdeeru ega sütti. Tulemused on näidanud, et materjal säilib muutumatuna 30-60 minutit jooksul ca 300°C juures.

Vastupidiselt metallile ning raudbetoonile, on liimkihtpuidul parem korrosioonitaluvus, seda saab toota väga erinevates pikkustes ja mõõtudes ning võrreldes täispuiduga on tal kordades suurem vibratsioonitaluvus.

Liimkihtpuit versus metall?

Metallide ja raudbetooniga võrreldes on LVL vastupidavam söövitavates keskkondades. Liimkihtpuidu eelisteks on mõõdutäpsus ja sirgus. Liimkihtpuidu sildeava on tavaliselt 5–12 m. Seda kasutatakse põranda-, vahelae- ja katusekonstruktsioone kandvate taladena ning avauste- ja tugitaladena. Samuti kasutatakse seda puitu kandvates ja mittekandvates seintes.

Kus liimkihtpuitu kasutatakse?

LVL on väga laialdaselt kasutatud materjal üle maailma. Peamiselt tänu oma tugevusele, vastupidavusele ning ökoloogilisusele ehitatakse sellest näiteks põllumajandushooneid, ladusi, tööstus- ja spordihooneid, ujulaid ning koole. Samas kasutatakse liimkihtpuitu järjest enam ka elamute ehitamisel. Seda peamiselt katusekonstruktsioonide, lagede, betoonivaluvormide, seina- ja põrandakarkasside ning tellingute juures.

Lisaks saab liimkihtpuidust valmistada ka koduinterjööride dekoratsioone, mööblit, redeleid ja tellinguplanke. Samuti kasutatakse LVL’i väga palju tisleritööde puhul.


Allikas: Puumarket, Ultralam.com

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal