Menüü

Fassaadide lisasoojustamise lahendus ISOVERilt

27.08.2022

Energiatarve hoonete kütmiseks, ventilatsiooniks, jahutuseks ja valgustuseks on märkimisväärne. Seepärast on otstarbekas parandada ehitise elamismugavusi lisasoojustamisega.

Lisasoojustamine ja tarindite tihendamine ISOVER-i isolatsioonimaterjalidega tasub ennast ära juba mõne aasta jooksul just vähenevate küttekulude näol. RKL FACADE 75 või 100 mm on kombineeritud soojustus- ja tuuletõkkeplaat, mis võimaldab uut tüüpi lähenemist elamute tuulutatavate fassaadide välispidisele soojustamisele  –  kiirem, lihtsam, soodsam, soojapidavam, tuulepidavam, tuleohutum.

Lahendus soojustamata või vähe soojustatud seinale

Soojustamata või vähe soojustatud seinale on tavapäraseks lisasoojustamise lahenduseks 100 mm keskmise soojapidavusega mineraalvill paigaldatuna puitkarkassi vahele, mis on väljast poolt kaetud õhukese puidupõhise tuuletõkkeplaadiga. Sellisel juhul saame seina U-väärtuseks ca 0,27-0,30 W/m2K. Lisatava soojustuskihi kogupaksuseks on 113 mm.

Soojapidavuselt samaväärne tulemus saavutatakse RKL Facade 75 mm plaadiga, kusjuures 33% väiksema paksusega võrreldes tavapärase lahendusega. Väiksem lisasoojustuse kogupaksus saavutatakse tänu soojapidavama materjali kasutamisele.

Kui soojustada RKL-Facade 100 mm plaadiga, siis saavutatakse juba ca 32% soojapidavam piire võrreldes tavapärase lahendusega. Eelnevalt vahetatud akende puhul on oluline välisseinte paksust minimaalselt suurendada.

Plaatide paigaldamine

Isover RKL Facade 75 või 100 mm plaatide paigaldamine on kiire ning vähese töömahuga. Vaja on paigaldada ainult üks toode, RKL-31 Facade, ning sellele saab kohe paigaldada tuulutusvahe tagavad liistud. Sellise lahenduse puhul ei ole vaja ehitada lisakarkassi ning paigaldada pehmet ehitusisolatsiooni.

Toote omadused

RKL- Facade on mittepõlev ja mittesüttiv (euroklass: A2-s1, d0) ja tagab tuleohutu lahenduse võrreldes puidupõhise tuuletõkkepladiga.

Lisaks RKL-FACADE tuuletõkkeplaadile kuuluvad süsteemi Facade teip tuuletõkkeplaatide omavaheliste liitekohtade tihendamiseks, RKL Termofix distantspuksid koos kinnituskruvidega ja paigaldusprofiilid ning lisaks kaitseprofiil närilsite eest.

Hinnaklass m² kohta kokku on RKL Facade 75 tootel koos vajaliku tihendusteibi ning kinnituskomplektiga samas suurusjärgus mis tavapärase lahenduse puhul maksavad puitkarkass, pehme ehitusvill, puidupõhine tuuletõkkeplaat, nurgikud, kruvid ja muud kinnitustarvikud. Kuna aga tööhulk ühekihilise lahenduse puhul on oluliselt väiksem, siis sellest tulenevalt on lõplik hinna eelis RKL Facade lahendusel.

RKL Facade 75 ja 100 mm eelised kokkuvõetult:

  • Omab väga head soojapidavust λD = 0,031 W/mK (mida väiksem soojusjuhtivustegur λ, seda soojapidavam on materjal).
  • Ainukene mineraalvillast pinnakattega soojustus- ja tuuletõkkeplaat, mille tuleohutusklass on: A2-s1,d0.
  • Plaat on kaetud ilmastikukindla, kuid veeauru läbilaskva kattega. Seega saavutatakse niiskustehniliselt õigesti toimiv lahendus.
  • Tänu spetsiaalsele pinnakattele saab plaatide omavahelised ühenduskohad ning üleminekud muudele konstruktioonidele tihendada süsteemiteibiga Facade ning suurendada soojustuse ning tuulepidavuse efektiivsust veelgi.
  • Facade tootel on UV-kindlus on 6 kuud, mille jooksul toote omadused püsivad endised ilma välimise fassaadikatteta.
  • Fassaadilaudise või –plaadi loodimine ühele joonele on kiirem ja lihtsam tänu spetsiaalsele TermoFix kinnitusele ning teosatatakse alles peale tuuletõkkeplaadi paigaldust.

Täiendavat infot energiasäästlikust lahendusest koos paigaldusjuhisega leiab: www.isover.ee


Küsige pakkumist Isover RKL Facade täislahendusele Puumarketi projektimüügist!

Saatke meile päring:

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal