Kivi on kõige pikema elueaga katusematerjal. Katusekivi on ainus materjal, mille eeldatav 100-aastane eluiga on juba praegu tõestatud enam kui sajandivanuste korras kivikatustega. Eterniidile pakutakse eeldatavaks elueaks 60, plekile 50 ja bituumensindlile 25 aastat. Nii võib liialdusteta öelda, et korralik kivikatus kestab vanaisalt lapselapsele. Viilkatusele on parima hinna ja kvaliteedi suhtega valik katusekivi.

Tihti räägitakse katusest kui maja viiendast fassaadist ja nii see kindlasti ka on. Kuid tuleb tõdeda, et katuse ülesanded on pisut keerulisemad kui seda on tavalisel majaseinal. Vihmasadudele, tuultele ja lumele vastupidamine nõuab õigeid materjale.


Järgnevalt toome välja maailma ühe vanima katusematerjali kaheksa peamist eelist:

Katusekivid on samas hinnaklassis kvaliteetse katusepleki ja teiste alternatiividega. Õhukese katusepleki hind võib küll olla kivist soodsam, kuid selle eluiga on võrreldes kivikatusega kümneid kordi lühem. Tänu katusekivi väikesele mõõdule on materjalikaod kivikatuse paigaldamisel väiksemad kui mõõtudelt suuremate plekipaanide või eterniitplaatide korral. Katusepleki materjalikadu võib olla isegi 30% ja enam, kuid katusekivil jääb see maksimaalselt 5% piiridesse.

Kivikatus on ilmastikukindel ja vastupidav.  Katusekivid kannatavad suuri torme ja temperatuurikõikumisi, rääkimata tugevatest vihmadest ja paksust lumekihist. Ka paduvihma ja tugeva tormi ajal on katusekate vaikne, mis tähendab mõnusat elukeskkonda katuse all.

Kivikatust on keeruline vigastada. Katusekivi ei ohusta rooste, õhus leiduvad keemilised ühendid, vee ja UV-kiirguse koosmõju jne. Erinevalt bituumensindlist ja mõnest teisest katusematerjalist sammal kivikatust ei lõhu: soovi korral saab selle katust kahjustamata eemaldada.

Kivi sobib ka katuse uuendamiseks. Enamik olemasolevaid katusekonstruktsioone kannatab katusekivi raskust ja sobib selle materjali paigaldamiseks. Kui kive kasutades kukuks katus kokku, ei peaks selline katus vastu ka lumerohkemale talvele. Kivid moodustavad katusele mõjuvast koormusest vaid 10-20%, seevastu lume ja tuule koormus ulatub uuringute andmetel ühtekokku 76%-ni katusele mõjuvatest jõududest.

Kivi hoiab katuse väljanägemise pikalt ilusa. Katus on maja viies fassaad, mis paistab kaugele ning peaks seetõttu olema ka silmale ilus vaadata. Erinevad uuringud näitavad, et neljale inimesele viiest on esimene katusematerjali eelistus kivi. Kivikatus näeb ka aastate pärast kena välja tänu kvaliteetsele pinnaviimistlusele, mis suleb kivipoorid ja hoiab katusepinna pikalt puhtana. Polümeere sisaldavad pinnakatted on testitud Monieri tehnikakeskuses Saksamaal ning nende tugevus ja UV-kindlus on tavavärvidest poole parem.

Kivikatus sobib nii klassikalisele kui ka modernse arhitektuuriga majale. On ajatut klassikat ehk lainelist katusekivi traditsioonilisema arhitektuuriga hoonetele, kuid sama suur valik on ka moodsamatele hoonetele sobivaid siledaid katusekive ja teisi lahendusi paljudes erinevates värvivalikutes.

Kivikatuse paigaldamine on lihtne. Katusekivide paigaldamine ei nõua mingeid erioskusi ega -tööriistu: tänapäeval saab seda teha ilma ühtki naela katusematerjali löömata. Kivid on küll teistest katusematerjalidest raskemad, ent need saab kivikatuste müüjal lasta otse katusele tõsta.

Kõik Monieri kivikatused on Puumarketist tellitavad – küsige personaalset pakkumist kliendihaldurilt või lisage toode ostukorvi ning saatke päring tellimuse vormil. 

Saatke meile päring: 

Allikas: Monier