Millist terrassi valida rasketesse ilmastikutingimustesse?

23.04.2020

Olenemata sellest, mis liiki puiduga on tegemist, muutuvad kõik kaitsmata puiduliigid päikese käes varem või hiljem halliks, samuti võivad tekkida mikropraod ja kahjustused. Selle vältimiseks on üks paremaid lahendusi puitu kuumõlitada autoklaavmeetodiga.

Puidu kuumõlitamine autoklaavmeetodil on parim valik, kui on vaja paigaldada terrassi- või fassaadilaudu rasketesse ilmastikutingimustesse.

Mis on kuumõlitamine?

Nimetatud meetodis kuumutatakse naturaalne linaõli +65C temperatuuri juures vaakumi abil puidu pinna sisse. Jahtudes aga kinnitub linaõli tugevasti puidu pooridesse ning tekib vetthülgav kaitsekiht. Vaakumi ja surve meetodi eeliseks on töötlemise põhjalikkus ja kiirus ning puitmaterjali töödeldakse kuuma õliga kõikidest külgedest.

Tänu kuumõlitusele saab terrass:

  • vetthülgava toime
  • UV-kaitse
  • kujukindluse
  • seenmädaniku kaitse
  • kauakestva värvuse

Lisaks säilib puidu originaalne struktuur ja keskkonnasõbralikkus. Puidule saab anda erinevad vetthülgavad värvitoonid nagu kuldpruun, pruun, tumepruun, beež, hall, tumehall ja grafiithall. Täiendavalt on võimalik laudadele teha ka tuletõkketöötlust ning süvaimmutust.

Termoõlitust saab teostada kõikidele puitmaterjalidele:

Näiteks voodrilauadadele, terrassilaudadele ja aiamööblile. Lisaks kuuse-, männi- ja lehtpuidule, termopuidule ning lehisele. Samuti erinevatele troopilistele puitudele.


LOE TEISI ARTIKLEID PUUMARKETI TERRASSIKATALOOGIST:

Puumarketi kauplustest leiate kõik vajaliku terrassiehituseks.
Tutvuge terrassimaterjalidega ning saatke meile päring:

Allikas: Hansacom, Puumarket

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal