Oskusfestival „Noor Meister 2020“ toimub sel aastal teisiti!

27.10.2020

Algselt aprilli lõppu planeeritud oskusfestivali „Noor Meister“ jäi koroonaviiruse leviku tõttu toimumata. Parimate väljaselgitamiseks leiti sellegipoolest võimalus – näiteks 29. ja 30. oktoobril toimuva Ehituspuusepa riikliku kutsevõistluse korraldamise on enda vedada võtnud Rakvere Ametikool koostöös Puumarket ASiga.

Noore Meistri festivali raames on igal aastal selgunud parimad noored tegijad mitmekümnel kutsealal. Võitjad ootab sageli võimalus esindada Eestit rahvusvahelistel võistlustel EuroSkills ja WorldSkills. Seni on samal ajal ja kohas mõõtu võtnud kutseõppurid üle Eesti, näidates oma valitud eriala ja ametiga seotud pühendumust, kiirust, täpsust ja omandatud oskuste rakendamist, kuid sel aastal on ka  oskusfestivali pidanud olukorraga kohanema ja oma formaati muutuma.


Ehituspuusepad võistlusel ‘’Noor Meister’’. Foto: Eesti Puitmajaliit MTÜ

Erinevate oskuste kutsevõistlused toimuvad 2020. aastal väiksemas mahus ja eraldiseisvalt, kuid uues formaadis panustatakse meedia võimalustele – võistlused filmitakse üles ning materjalist valmib TV saade „Noor meister“. Novembri lõpus ETVs linastuvad saated võimaldavad vaatajatel tutvuda kutseõppe tänaste võimaluste, pakutavate erialade ning tasemega. Ehituspuuseppade kutsevõistlusel osalevad sel aastal Tallinna Ehituskool, Rakvere Ametikool ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppurid.

Puitmajasektori jaoks olulise ameti – ehituspuusepp – kutsevõistluse korraldamisse on otsustanud panustada vajaliku puitmaterjaliga Puumarket AS. Puumarketi juhatuse esimees Toomas Pärtel kinntab, et Puumarket usub puidust ehitamise tulevikku. „Seepärast on ka loomulik, et me juhtiva ehituspuidu müüjana kutsevõistluse toetamise enda kanda võtsime,“ lisab Pärtel.

Ootame kõiki televisiooni vahendusel kaasa elama!


Allikas: Puitmajaliit

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal