President Toomas Hendrik Ilves andis täna auhinna «Eesti Parim Puitehitis 2012» arhitekt Emil Urbelile, kes projekteeris kodumaja Kukemõisa talus Järva-Jaanis. Samas julgustas riigipea puitu rohkem kasutama ka ühiskondlike hoonete ehitamisel.

Eesti metsa- ja puidusektoril läheb hästi, puidutoodete eksport kasvab ning tööstusharus toodetud lisandväärtus oli möödunud aastal Eesti töötleva tööstuse suurim,» tõdes president Ilves. Ta lisas, et kõige sellega aitab puidutööstus hoida riigi eksporti positiivsena ning annab tööd paljudele meie inimestele. President nentis, et meiega sama metsarikaste naabrite juures Soomes ja Rootsis ehitatakse puidust kordades enam, mistõttu tuleb Eestiski ikka ja jälle, senisest enamgi tegeleda otsekui misjonitööga: aina selgitada ja veelkord selgitada, et puit on keskkonnasõbralik, turvaline ja omamaine. Eestis on olemas kogemused ja teadmised ning metsarikkus annab meile eelise suurepärase ja energiatõhusa puitarhitektuuri loomiseks. Veidi vastuoluline tundub Eesti metsarikkus ja samal ajal meie betoonilembus ehituses,» sõnas riigipea.

Ta avaldas lootust, et lähemas tulevikus kasutatakse puitu üha enam ka ühiskondlike hoonete ehitamisel, arvestades seejuures just kaasaegseid võimalusi ja kasutades uusi tehnoloogiaid ning meenutas näitena Tammiste uut puidust lasteaeda Pärnumaal, mida eelmisel aastal külastas. Nii tõuseb eeskuju ja innustus ka puidust tavaeramute ja korrusmajade ehitamiseks. See pakub omakorda tööd meie inimestele väljaspool suuri linnu. Lisan siia vaid ühe numbri – metsatööstuses hõivatutest tegutseb 86 protsenti väljaspool Tallinna, ütles president Ilves.

Allikas: Postimees