Menüü

Puitkomposiit – iga ilmaga ilus terrass

03.05.2022

Katusealune või päiksele avatud terrass pakub meie kliimas nauditavat vaheldust. Tänapäevase eramu hoovipoolne terrass kujutab endast toredat õuetuba, kus kevadest sügiseni mõnusalt aega saab veeta.

Terrassi rajamisel tasub kiigata kõige uudsemate lahenduste suunas, sest ehitusmaterjalide toomine toimub pidev materjalide täiustamine ja innovatsioon. Puumarketi tootevalikus on Eesti tootja Onewood puitplast-komposiitmaterjalist terrassilauad. Onewoodi puitplastist (WPC) terrassilaudade koostis on välja töötatud põhjamaises kliimas kasutamiseks, mis toob esile nii puidu kui ka plasti parimad omadused.

Sealjuures on tegemist 100 protsenti taaskasutatava materjaliga, mis on ilmastikukindel, ega vaja õlitamist ega värvimist. On ju hea teada, et teeme oma mugavuse nimel valikuid, mis aitavad säästa metsa ja loodusvarasid.

Puitplastist laudadel on naturaalse puidu ees hea eelis – see ei eralda pinde.

Lisaks on toodetele tehtud libisemisvastane pinnatöötlus, mis muudab terrassi kasutamise ohutuks ka märja ilmaga.

Puitplast on keskkonnasõbralik ja kaasaegne materjal, mis valmistatakse puidu ja plasti segust, kuhu keskkonna mõjude kaitseks lisatakse täiendühendeid, näiteks UV-kaitse, värvaine, sideaine ning stabilisaatorid. Onewoodi toodete koostis sisaldab endas parimat kooslust: 60 protsenti puitu, 30 protsenti plasti ja 10 protsenti lisaaineid. Selline materjalide kombinatsioon annab toodetele naturaalse puidu ilu, tagab pikaajalise vastupidavuse ja peaaegu olematud hoolduskulud.

Onewoodi puitplastist tooted sobivad suurepäraselt näiteks terrasside, rõdude, õueteede ning miks mitte ka lehtlate ehituseks.

Puumarketis on puitplastist terrassimaterjali saada laias valikus: enim leiavad kasutamist Light-õõnesprofiiliga lauad, millel on hea kaalu ja tugevuse suhe. Samuti on pakkumises kahes tugevusastmes elegantseid täisprofiilist laudu. Lisaks on võimalik soetada veel vajaminevad serva- kui nurgalauad, vajaminevad aluslatid, klambrid ja kinnitused. Tooted on saadaval erineva pinnatöötluse ja värvusega. Värvitoonide standardvalikus on kolm erinevat enimnõutud tooni: pruun, tumepruun ja hall. Vajaminevat lauakogust arvutama asudes on hea teada, et standardpikkus on terrassilaudadel 4,2 m.

Terrassitooted on projekteeritud selliselt, et neid on võimalik kiiresti ja lihtsalt paigaldada. Sellega saab hakkama iga meistrimees, kel kodus olemas akutrell, saag, märkmepliiats ja kaitsevahendid – prillid ja kindad.

Asudes puitkomposiiti lõikama, tasub teada, et kasutades tavapäraseid puidusaagimise vahendeid, tuleks vältida suure hambaga saeterade kasutamist ning kruvidega kinnitamisel on vajalik kruviaugud ette puurida. Puitplastkomposiit terrassilaudu naeltega paigaldada ei tohi.

Terrassi aluskonstruktsiooniks sobivad tavapärased kivist, metallist ja puidust lahendused, ent seda saab paigaldada ka kruvivaiadele või vundamendipostidele. Terrassilauad kinnitatakse puidust või puitplastkomposiidist aluslaagidele.

Terrassi esimestel kuudel toimub looduslike valgustingimuste tõttu muutumine heledamaks. See on puidusisaldusega materjalide puhul tavaline protsess. Seetõttu soovitavad tootjad esialgu terrassil olevate taimepottide või mööbli asukohta aeg-ajalt nihutada.


Allikas: Puumarket, Onewood
Ilmus postimees.ee keskkonnas

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal