Puitmaterjal skandinaavia stiili kodus on justkui kohustuslik ehitusmaterjal. Skandinaavias kasutatakse puitu kodukujunduses ja kodusisustuses väga palju ja mitmekülgselt. Skandinaavia interjööris on puitmaterjal kindlasti esikohal.Väga palju kasutatakse puitu põranda materjalina, seda erinevates toonides tumedast puidust kuni lumivalge puitpõrandani. Puitpõrandale annavad hubasust ja stiili valged seinad, kontrastselt mustad sisustuselemendid ning puitdetailid nagu riiulid, trepid, mööbli tasapinnad, aknad, uksed.

Täispuitpõrandat on alati peetud kauniks ja ruumile hubasust andvaks põrandaks, kuid peale ilusa üldmulje on puitpõrand ka tervislik. Naturaalne täispuitpõrand on jala all soe ja kodune. Näiteks Skandinaavias kasutatakse puitu põrandate, vooderdiste ja ehituskonstruktsioonidena 1 kuupmeeter elaniku kohta, siis Eestis on vastav näitaja u 0,2-0,3 kuupmeetrit. Üha enam inimesi mõistab, et ennast tuleks ümbritseda võimalikult vähem keemiat sisaldavate materjalidega. Selles suhtes on puitpõrand näiteks väikelaste ja allergikute elamisse parim. Täispuitpõrandas on vähem kemikaale kui näiteks täispuitparketis, samal ajal on põrandalaud puitparketist 2–3 korda odavam.

Skandinaavia kodus miksitakse puitu heledate materjalidega. Immutatud ja õlitatud põrandalaud on kaunis ja sobitub hästi heledasse interjööri. Puitmaterjali kasutatakse palju ka köögimööbli välismaterjalina või köögitasapinnana. Tegelikult on väga lihtne ka ise skandinaavia stiilis kodu luua, sest puitmaterjali müüakse Eestis väga palju ning puitmaterjal kui sisustusmaterjal on muutumas üha populaarsemaks, seda just skandinaavialiku interjööri võtmes.

Ise tegemisel saab puitmaterjalidena kasutada liimpuitkilpe, täispuidust põrandalaudasid, hööveldatud lauda, sisevoodrilauda.

Siit leiad mõned stiilinäited Skandinaavia kodudest, kus puitmaterjal on leidnud kauni väljundi interjööris.

Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus26 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus27 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus29 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus30 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus32 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus33 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus34 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus35 Johner Bildbyra AB +46 8 644 83 30 info@johner.se sales@johner.se Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus37 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus38 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus39 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus40 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus41 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus42 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus49 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus50 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus53 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus56 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus58 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus59 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus60 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus66 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus330 Puitmaterjal-liimpuitkilp-täispuitpõrand-hööveldatud-laud-materjalid-skandinaavia-stiilis-kodus678 Puitmaterjal-skandinaavia-stiilis-kodus