Oleme juba varem külastanud sisearhitekt Kärt Tähema kaunist kodu, mille arhitektuurse osa projekteeris arhitekt Lembit Tork ja sisekujunduse tegi Kärt ise. Nüüd on valminud ka väliköök, mille perenaine ise algusest lõpuni projekteeris. Mõnusal õueruumil on täita mitu funktsiooni. Astume sisse!

Kärdi sõnul oli väliköök plaanis juba siis, kui aeda planeeriti, sest asukoha mõttes paistab just aia sellesse ossa terve päev päike ja eriti maaliline on õhtupäike. Muidugi on siin ka mõnusalt palju ruumi, nii et mahub ilusti ära.

hoovikook-72194697

Minimalistlik väliköök – Mõte väliköök just sellisena teha kasvas ajas. Algselt oli plaanis hoopis lihtsam ja idee lahendada peavari hoopiski purjevarjudega, kuna aga muude toimetuste käigus ehitus järjest edasi lükkus, siis seda kapitaalsemaks lõplik mõte naise peas küpses.

hoovikook-72194769

Siin saab mõnusalt pere ja sõprade seltsis aega veeta. Materjalidest on kasutatud betooni, klaasi, puitu, veelgi täpsemalt musta betooni, liimpuitu, kirgast klaasi ja lehist.

hoovikook-72194837

Lehisest ehitatud lihtsad uksed

hoovikook-72194805

Köögis on kõik käepärane

Erisoovina oli paigutada välikööki kümblustünn, samas ei tahtnud, et tünn oleks kogu aeg nähtav ja ei võtaks liialt ruumi. Nii sai see süvistatud maa sisse ja peale tehtud ratastel voodi/lavats, mida soojematel suveõhtutel ka magamisasemena saab kasutada.

hoovikook-72194943

Ratastel liigutatava voodi all on bassein

Asukoht võimaldas väliköögi ees kahe kõrvuti asetseva puu vahele paigutada kinoekraan. Seega sai elektri planeerimisel arvestatud projektori asukohaga laes. Tuulekaitseks sai merepoolsesse külge paigutatud eest ära liigutatavad klaasid ja lakke soojuskiirgur. Ülejäänud asjad sai läbi mõeldud selliselt, et rahuldada söögitegemise vajadused: grill, suitsuahi, gaasipliit, valamu, külmik ning mööbel tarvikute paigutamiseks. Lähedal on ka ürdipeenar.

hoovikook-72195013

Praktika käigus ehk väliköögi valmimisest alates on tekkinud mõtted, et võibolla peaks mõne klaasseina tuule takistuseks juurde panema. Tulevikus on plaanis kasutada ära väliköögi ees olev plats ja paigutada sinna õuemööbel söögilauaga ning mõned lamamistoolid.

hoovikook-11

Kärt Tähema soovitused enne väliköögi rajamist:

Oluline on läbi mõelda, mis otstarbel seda kasutatakse ja mida soovitakse seal teha. Nii saab planeerida paigutuse ja kommunikatsioonid. Samuti tuleb arvestada päikese liikumisega ning kas soov on kasutada ruumi ainult ilusa ilmaga või võib ka üle elada väiksemat sorti vihma ja tuule.

Kokkuvõttes on väliköök hea ja mõttekas siis, kui see pole tehtud lihtsalt tegemise või ilu pärast, vaid leiab ka kasutust ja tahet seal olla ning mõnuleda.

Vaata ka galeriid Delfist: moodnekodu.ee

Logi sisse

Vaata saadavust kauplustes

Saadaval ainult esindustes!

Rendihaagise teenuse tellimine on võimalik vaid Puumarketi müügiesinduses kohapeal!

Liitu uudiskirjaga

Meie igakuise uudiskirja peamised teemad on: Kasulikud töövõtted ja õpetused, artiklid puidust ja ehitamisest, uued kaubamärgid ja tooted Puumarketi tootevalikus, info sooduspakkumiste, kampaaniate ja palju muu kohta.

 

Puumarketi uudiskirja tellijana oled esimesena kursis toimuvaga. Loe eelmisi uudiskirju siit!


PÄRING

Küsin infot

Teeme parima pakkumise!

  • Kodulehe kaudu või e-kirja teel saadetud tellimusele/päringule tehakse alati hinnapakkumine – st. veebis kuvatud hinnad ei ole alati fikseeritud.
  • Puumarketi veebist tellimine on lihtne, mugav ning ei kohusta Teid tellimuse eest koheselt tasuma.
  • Registreeritud kasutaja näeb kõiki oma varasemaid tellimusi.

Kuidas veebist tellida?

  • Lisage soovitud tooted ostukorvi, sealjuures kontrollige kindlasti toote saadavust Teile sobivas osakonnas;
  • valige, kas tulete tellimusele ise järele või tellite transpordi;
  • täitke vajalikud andmed ning valige sobiv müügioskond, kuhu tellimuse suunate;
  • ostukorvis saate enne lõplikku tellimuse vormistamist muuta toodete koguseid või tooteid ostukorvist eemaldada;
  • ostukorvis maksmist ei toimu vaid teile saadetakse peale täpsustamist (toodete tarneajad, kogused jms) pakkumine;
  • kui kõik andmed, kogused, transport ning valitud osakond vastavalt Teie soovile, esitage tellimus.

Alles peale tellimuse esitamist võtab Puumarketi müügikonktakt Teiega ühendust, et täpsustada vajalikud tooted ja kogused. Puumarketi kontaktisik teeb Teile alati hea pakkumise!

Vaata kõiki tooteid siit!