Menüü

Kuidas ette valmistada terrassi aluspind

09.04.2020

Eelmises artiklis kirjutasime, kuidas ise terrassi vundamenti ehitada. Loe artiklit siit. Kui terrassi vundament on valmis ehitatud, tuleb mõelda järgmisele etapile – kuidas vältida terrassilaudade vahelt taimede läbikasvamist?

Hea tava on, et terrassi aluspind kaetakse geotekstiiliga – õhku ja vett läbilaskva vastupidava kangaga, mis takistab hilisemat taimede kasvamist ja erinevate pinnasekihtide omavahelist segunemist terrassi all. Geotekstiilile kantakse peale liiva, kruusa või killustikku, vältimaks kanga liikumist tuule, muttide või teiste kahjurite töö tulemusena.

Tulemuseks kuivem pinnas terrassi all

Geotekstiil kindlustab ka selle, et kasvupinnas ja terrassi aluspind ei puutu kokku. Tulemusena väheneb oht, et terrassi alla kasvavad ebasoovitavad taimed, mis võivad ulatuda terrassilaudade vahelt välja. Liiva ja killustiku kihist imbub vihmavesi kiiremini läbi ja geotekstiil terrassi all ei takista selle maasse imbumist – nii on tagatud ka kuivem pinnas.

Lisaks on oluline, et terrassi all olev pinnas ei puutuks kokku terrassi karkassiga. Vastasel korral ei saa karkssi puit korralikult kuivada ning mädanikud on kerged tekkima. Terrassi aluspinna ja karkassi vahele tuleks jätta umbes 5cm tuulutus, mis tagab õhu liikumise terrassi all.

Kui järgid neid lihtsaid nippe, tagad terrassi parema kestvuse ning kaunima väljanägemise.


LOE TEISI ARTIKLEID PUUMARKETI TERRASSIKATALOOGIST:

Puumarketi kauplustest leiate kõik vajaliku terrassiehituseks.
Tutvuge terrassimaterjalidega ning saatke meile päring:

Allikas: Puumarket
Pildid: Elerila blogi

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal