Ühes koduses mände täis aias on naturaalse puidu lõhna ja mõnusat sooja tunnet terve terrassi jagu rohkem. „Meie uus Thermory männi terrass on imeilus! Seda võibki imetlema jääda,“ rõõmustavad majaomanikud Katrin ja Heiki oma otsuse üle vahetada oma aja ära elanud vana terrass termopuidust terrassi vastu.

Terrass on nende jaoks nagu laiendatud eluruum, võib isegi öelda, et otseses mõttes, sest juba on sündinud otsus järgmise sammuna ka maja osaliselt katva laudise Thermory männi fassaadi vastu vahetada. Valituks osutus Thermory eelkõige oma keemiavabade ning keskkonnasäästlike ja kauakestvate silmailu pakkuvate lahenduste tõttu. „Thermory männi kestvusklass on 2, mis tähendab, et selle oodatud eluiga on umbes 20 aastat ehk umbes kaks korda sama palju, kui meie vana immutatud terrass vastu pidas,“ ütlevad nad. Esialgu kaaluti ka Thermory saare terrassi, mille kestvusklass on 1 ja mille eluiga veelgi pikem – üle 25 aasta, kuid otsustavaks said aias kasvavad paarkümmend mändi, mille kõrvale sobib kahtlemata just männiterrass kõige paremini.

„Parimad hetked terrassil on kindlasti koos pere ja sõpradega. Suvisel ajal veedame sellel palju mõnusaid hetki, kas siis einet võttes või päikest nautides. Kuna meie terrassile paistab hommikune ja päevane päike, siis hea ilma korral naudime ka tööpäeval hommikusööki terrassil. Eriti mõnus on terrassil hommikupäikese käes paar joogaharjutust teha ja selliselt algavale päevale vastu minna,“ ütlevad majaomanikud, kellega koos naudivad uuenenud ja laiendatud terrassi ka nende poeg ja tütar ning perekoer Troy.

Uus nädal, uus terrass

Terrassi paigaldas terrassihooldus.ee väga asjatundlik ja meeldiv meeskond, keda omanikud kiidavad nii kiire töö kui ka tehtud soovituste ja töö kvaliteedi eest. Kogu vana terrass tuli üles võtta aluskonstruktsioonini välja, kuna peale laudise oli ka vana immutatud konstruktsioon osaliselt läbi mädanenud. Lisaks oli omanikel soov uue terrassi lauad teistpidi jooksma panna, et tekitada jätkuva põranda efekt.

Terrassihooldus.ee meeskond paigaldas uue terrassi kahe päevaga, ehkki esindaja Aigar Kesteri sõnul kasutasid nad Thermory PaC Strip klambrilahendust esimest korda. „See on lihtne ja kiire lahendus. Julgen seda soovitada ka väga nõudlikule kliendile,“ jäi Kester kogemusega väga rahule. Esimest klambri rida tuleks paigaldada nööri järgi, et klambrid saaksid ühele joonele ja ühtepidi. Klambreid jätkata on lihtne, neid soovitab Aigar Kester lisada kolme rea kaupa lahtiselt laakidele ja kinnitada esimesena kolmas rida samuti nööri järgi. Seejärel tuleks kinnitada teised kaks klambririda. Nii jäävad kõikide laudade vahed ühesugused.

„Uued ja hooldatud terrassid on alati ilusad ja see teeb tuju heaks kliendil ja meil samuti. Meile meeldib puutöö, värske õhk, kaunid aiad, toredad inimesed ja ilus ilm,“ kiidab spetsialist oma töö võlu ning kui kõik läheb plaanide kohaselt, paigaldab ta järgmise Thermory terrassi juba uuel nädalal.

Thermory PaCS terrass

Thermory PaCS®  lahendus tagab kauni ja vastupidava terrassi minimaalse võimaliku paigaldusajaga. PaCS lahendus loob visuaalselt kauni kruvivaba terrassipinna ja seda lihtsamail võimalikul moel: lauad kinnituvad klambrite külge vaid kerge surumisega. Selles projektis kasutatud klambriribade kinnitus sobib Thermory® saare ja männi terrassiprofiiliga: D45J.

Lisaks põhjamaisele heledale Thermory männile on Thermory valikus ka eksootilise ilmega šokolaadipruun Thermory saar. Thermory puidu kõrge vastupidavusklass on saavutatud kemikaalivaba puidutöötluse käigus, mis toimub vaid temperatuuri ja veeauru mõjul. Seega ei sisaldu termopuidus ühtegi kemikaali ega plastmaterjali. Loe termotöötluse kohta rohkem siit.


Terrass: Thermory PaCS männiterrass D45J 26 x 118 mm (paigaldatud PaC Strip klambriribade abil)
Terrassi paigaldas: Terrassihooldus
Allikas: Thermory.com
Fotod: Reval Foto