Saunas käimine on suurepärane viis talvekülma peletamiseks ning oma tervise ja heaolu eest hoolitsemiseks. Kui oled kodu elamisruumide kujundamise või dekoreerimisega lõpule jõudnud ning soovid anda värskust saunale, siis allpool on 20 ideed sauna kujundamiseks – kuidas oma olemasolevat sauna pisidetailidega uuendada või uue sauna ehitusel põnevaid ideid rakendada.

Saunas loovad mõnusa olemise valgustid ja dekoratiivsed detailid. Lisaks sauna laval mõnulemisele võiks sauna ees- ja pesuruum olla kohaks, kus tunned ennast saunatamise vahepeal mõnusalt ja lõõgastunult. Kasuta eesruumis küünlaid ja dekoratiivseid patju. Naudi saunas käimist ning loo selleks imeline olemine.

 

Infoallikas: elustilist.ee

Sauna eesruumi ideed võivad olla väga mitmekülgsed. Olenevalt korteri või maja sisekujundusest võid kasutada moodsat kujundust või maalähedast ja hubasust loovaid puitdetaile.

Modernsesse skandinaavialikku sauna eesruumi sobib suurepäraselt puitmaterjalist puhketool.

Hubane ja maalähedane idee sauna pesuruumi lahendamiseks puitmaterjaliga.

Dekoratiivsed detailid annavad sauna eesruumile hubase olemise. Juhul kui sauna eesruumis on kasutatud kivimaterjali, saab ideaalselt puitalustega või puidust riiulitega tekitada hubasema keskkonna.

Merekonteinerisse ehitatud välisaun – ideaalne Eesti kliimasse. Väike terrass sauna ette istumiseks ja seltskonnaga lõõgastumiseks on praktiline ja annab hea ilme.

Tume toon saunasisustuses on hea alternatiiv laialt levinud heledale sauna puitmaterjalile. Erilisust lisavad ümarad seljarestid.

Väikesesse saunaruumi on mahutatud kõik vajalik – veetünn, nöörist tõmmatav “dušš”, riiulid ja kraanikausi alune kapp asjade hoidmiseks ning klaasuksega ülimalt kompaktne saunaruum. Suurepärane kivi-puidu kooslus. Plusspunktid ägeda lae eest. Elustilisti lemmik!

Modernne, kompaktne ja stiilne saun korterisse.

Saunades kasutatakse üha enam mitut valgusallikat – näiteks klaaskiudvalgustit laes ja mitu õigesti suunatud (katterestiga) valgustit seintel ja nurkades. Kaudvalgustusega saavutatakse soe ja rahulik meeleolu.

Ära unusta saunas pisidetaile. Mustrilised rätikud, eeterlikud õlid, stiilne kibu…

Luksus ja maalähedus sauna pesuruumis.