Soojad ilmad on tulekul ning hing ihkab värsket õhku ja päikesepaistet. Rõdu või terrass on kodus paik, kus rahulikult hommikukohvi nautida, õhtuti raamatut lugeda või sõpradega grillipidusid pidada. Kui terrassiehituse idee on mõtteis olnud juba pikemat aega, siis kevad on suurepärane aeg terrassi ehitusega alustamiseks. Parim terrassimetarjal on ilmselt puit, sest puit talub hästi nii talvist külma kui suvist sooja ning sobib hästi ümbritsevasse keskkonda, olgu tegemist linnakorteri või looduslähedase maamajaga.

Pärast pikka talve ootab terrass taas mõnusaks ja hubaseks kujundamist. Ideid on palju, ent terrassi kujundamisel võiks silmas pidada selle personaalset kasutamise eesmärki ning kindlasti ka Eestimaa ilmastikuolusid. Järgnevalt leiad 21 suurepäraselt kujundatud puitterrassi ideede ammutamiseks.

1. Maalähedased detailid

Pehmed padjad, potililled, valguslaternad, puitmaterjalist diivanilaud ning pehme vaip muudavad terrassi hubaseks ja mugavaks.

2. Kontrastsed värvid

Pruunikale laudterassile ja potilillede rohelusele lisavad kontrasti värvilised diivanipadjad ja vaipkate. Hea valik rõdule või väikesele terrassile.

3. Olemasoleva roheluse kasutamine

Suure aia puhul on võimalus kasutada olemasolevat rohelust ning paigaldada terrass läbi aia või suuremale alale.

4. Boheemlaslikud elemendid

Mustrilised diivanipadjad, madalad istumisalused, värviline vaip ja rohelus.

 

5. Praktilised euroalused

Euroaluse kasutusideid on sadu, väga palju kasutatakse euroaluseid terrassil diivanina, lauana või muul otstarbel. Ja mis peamine – soovitud sisustuselementi on lihtne ja soodne ise teha!

6. Lillede rohelus

Lilled kaunistavat suveterrassi ning pakuvad looduslikku naudingut. Lilled vajavad kindlasti omajagu hoolt, ent see on seda väärt.

7. Praktilisus

Kui terrass on võtnud ilmet ning kõik on juba paigas, siis tasub mõelda ka praktilisele poolele – kuhu sättida tarvikud ja vahendid, mida grillipeol võib vaja minna.

Allikas: Elustilist ja rohkem ideid: Pinterest