Menüü

CEMBRIT Sauna – turvaline siseviimistlusplaat

24.01.2022

Tulekindel kaitse sauna puitvoodrile. Sauna kerise tagune sein ja lagi vajavad tule- ja niiskuskindlat kaitset iga kerisetüübi puhul. Keris võib pikaajalisel kütmisel üle kuumeneda, liigne kuumus võib rikkuda puitvooderdist ning mustema stsenaariumi puhul isegi tekitada tulekahju.

Lisaks süttimisele ohustab sauna puitmaterjale niiskus

Leiliruumis paiskub kerise lähedal pidevalt vastu seina kuuma auru, puidu võtab see pikapeale narmendama. Seetõttu peaks ka elektrikerisega saunas olema sein kerise kõrval kas kivist või mõnest mittesüttivast niiskuskindlast materjalist.

Ideaalne valik keriste ja tulekollete lähedusse on vastupidavast kiudtsemendist siseviimistlusplaat Cembrit Sauna, mis kuulub kõrgeimasse tuleohutusklassi A1, tagades saunas ohutuse. Lisaks täielikule tulekindlusele talub Cembrit Sauna hästi ka niiskust.

Kiudtsementplaat mõjub loodusliku materjalina ja sobib väljanägemiselt hästi kokku puiduga. Tänu sellele tagab Cembrit Sauna lisaks ohutusele ka saunaruumide stiilse ja kvaliteetse siseviimistluse.

Cembrit plaat on asendamatu abimees

Asendamatu abimees ka siis, kui on soovi investeerida sauna disaini keskmisest enam. Kata hall tulekindel tsementplaat dekoratiivmaterjalidega. Selleks sobivad kõik looduslikud ja tehismaterjalist dekoratiivkivid.

Kivide paigaldamiseks kasuta plaadisegu, mis on keskmisest elastsem – siis püsivad kivid seinas temperatuurikõikumiste kiuste.


Loe artiklit ja vaata CEMBRIT plaadi paigladusjuhist lähemalt Puumarketi saunakataloogist: 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal