Menüü

Puumarketi puitliistu valik pakub lahendusi ka kõige nõudlikumale kliendile!

27.01.2022

Siseviimistlust võib pidada ehituses üheks tähtsaimaks etapiks, lõpuks ometi on töö lõpusirgele jõudnud ning tulemus on silmale näha. Liistude paigaldamine on üks siseviimistluse lõputöödest, kuid millegipärast on tihtipeale just liistude paigaldamine see, mis kipub töö valmimist pikendama.

Mis liistude paigaldamise nii keeruliseks teeb? Kas materjali kättesaadavus, sobiva valiku tegemine või spetsialistide paigaldamisvilumuse ja õigete töövõtete puudumine? Alustagem aga valikust, mida on Puumarketil pakkuda.

Õigesti valitud liist kaunistab ruumi nagu raam pilti

Liistude ülesandeks on varjata ja kaitsta või, vastupidi, rõhutada erinevate materjalide ja pindade üleminekuid. Seetõttu on sama otstarbega liiste saadaval nii lihtsa profiili ja minimaalse laiusega kui ka laia, efektse ning keeruka profiiliga.  Lisaks on liistude ülesanne ilmestada ruumi – varjata ühenduskohti, juhtmeid, piiritleda ääri ja nurki, aga ka peita ehituse iluvigu. Samas on erinevate liistude kasutamine kodusisustuses lihtne lahendus luua visuaalset väärtust ning kõnekust oma kodule.

Liist on nagu sisustuselement, mis rõhutab vorme, toob välja viimistlusmaterjalide ilu ning võimaldab ruumi mitmekülgselt kujundada. Küsimus ei ole mitte ainult visuaalses valikus, väga oluline on ka õigete materjalide valik ning nende oskuslik kokku sobitamine. Millega ühendada seina ja põranda pinnad? Kas tammeparketile sobib värvitud liist või  dikteerib lahenduse hoopis seina pind?

Liistude paigaldamine

Kvaliteetseks paigalduseks on hädavajalik juhikutega nurgasae kasutamine, ilma selleta ei ole korralikke liiteid võimalik saada. Naelapeade süvistamiseks läheb vaja torni, liistude jaoks müüakse ka spetsiaalseid naelu, mille pea kuju ja värvus tagavad nende minimaalse silmatorkavuse. Võimalik on liistude paigaldamine silikooni või liimiga. Kui liistude värv seinast erineb, on mugavam need värvida või lakkida enne seina külge kinnitamist.

Ameerikalikult massiivne ning kõnekas

Ameerika eeskujul on Eestis juba pikemat aega väga populaarsed kõrged valged liistud. Ka Puumarketi klientide esmaseks lemmikuks on kõrged, valged põrandaliistud.

Kõrged liistud on oma massiivsuselt kõnekad ning stiilsed, luues ruumile elegantse nüansi. Kõrgete valgete liistude oskuslik kokku sobitamine on suurepärane valik väga erinevatesse interjööridesse. Samuti ruumidesse, kus on palju puitu – hoides sisekujunduse kaasaegsena, kuid siiski maalähedasena.

Klassikaline tamm?

Klassikaline tammeliist on hinna poolest küll pisut kallim, kuid on samuti eestlaste suureks lemmikuks. Tamm annab hubasust, soojust ning võimaldab omavahel kombineerida nii neutraalset kui värvitud puitu ja pindu. Tänu puu kaunile tekstuurile on tammepuidust liistud eelistatud lakituna või mõne muu läbipaistva viimistlusvahendiga töödelduna.

Puumarketi kauplustes leiab ka kõige nõudlikum klient omale sobivaima variandi – klassikalisest elegantsist kuni keerukate karniisiliistudeni.


Vaadake üle, kas ka teie kodus on mõni liist paigaldamata, katki või vajab uuendamist? Tulge valima! Oma silm on kuningas!

Ei soovi ise ehitada? Soeta materjal Puumarketist, ehitaja leiad hange.ee’st

Tutvuge Puumarketi liistuvalikuga ning küsige pakkumist projekitmüügist:

Allikas: Puumarket, Eesti Höövelliist

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal