Puidu- ja üldehitusmaterjalide müüja Puumarket AS tähistab tänavu 25 tegevusaasta täitumist. Aastate jooksul on puidumüüjast saanud arvestatav üldehitusmaterjalide, mängumajade ja –väljakute, aedade, piirete ja terrasside müüja. 19. mail avab Puumarket pidulikult Rakveres Ringtee 3 uuenenud ehitusmaterjalide kaupluse.

„Oleme kasvanud Eesti suurimaks puitmaterjalide valikut pakkuvaks kaupluste ketiks, mis pakub lisaks puidule kõike, mida ühe maja ehitamiseks tarvis läheb alates ehitusplaatidest ja –segudest kuni keemia, soojustuse, kivide ning aiakaupadeni. Ehitusmaterjalide valikus on meil üle 100 kaubamärgi, kus keskendume peamiselt üldehitusele ja puiduga seonduvale,“ räägib Puumarketi turundusspetsialist Geili Tedrema.

Lisaks müügile pakub Puumarket personaalset kliendihaldurit nii era- kui ka ärikliendile.

Kui enamasti pakuvad ettevõtted konsultatsiooni just suurtele äriklientidele, siis Puumarketi soov on läbi isikliku nõustamise astuda samm lähemale erasektorile ning julgustada erakliente oma küsimusi ja soove esitama kogemustega professionaalsele haldurile. Lepingulistele klientidele pakub Puumarket krediiti ning eraklientidele LHV järelmaksu. Lisaks saab tellida otse ettevõttest mugavalt transporditeenust üle Eesti. Ka see on mõeldud nii era- kui ka äriklientidele.

Mugavamaks ja kiiremaks muutub pidevalt ka Puumarketi koduleht.

„Meie mõte on, et koduleht võiks olla kliendi jaoks esmane infoallikas, kus on kirjas kogu toodete nomenklatuur, kust saab nõu, milliseid materjale kasutada, ning muidugi esitada hinnapäringuid. Tegeleme aktiivselt kodulehe uuendamisega, tekitades sinna mugava hinnapäringuvormi ning võimaluse kliendihalduritele kiirete küsimuste-vastuste esitamiseks,“ täpsustab Tedrema.

Puumarket on otsustanud avaldada on kodulehel kõikide laotoodete hinnad, et klientidel oleks lihtsam ja mugavam oma väljaminekutega arvestada ning näha oma võimalusi läbi pakutava tootesortimendi, mis kasvab iga aastaga. Kevade hakul võib populaarsemate tootegruppidena välja tuua mängumajade, aedade ja terrassilaudade müügi. Ettevõte uuendab pidevalt oma tootevalikut, müües näiteks kuni 13,5 meetri pikkuseid kuivatatud puidust valmistatud liimpuittalasid ning lisaks ka suures valikus liimpuitkilpe, mis sobivad nii töötasapindadeks, kappideks kui ka riiuliteks. Koostöös Teknosega on Puumarketis saadaval suure tähelepanu pälvinud kontrastvärvidega viimistletud vanutatud või naturaalse vahaga viimistletud sisevoodrilauad ning esimesena Eestis kuni 7-aastase garantiiga värvitud voodrilauad.

Tedrema sõnul on inimeste eelistustest näha, kuidas nende teadlikkus kasvab iga aastaga: eelistatakse aina enam kuiva materjali, väheneb madala kvaliteediga materjali osakaal, saunas soovitakse kasutada heleda puidu asemel pigem praktilisi tumedamaid toone ning materjalid alates saunalauast, terrassidest kuni põrandate ja välisvoodrini lähevad järjest laiemaks. 

Puumarket ostab oma puidu naaberriikidest, aga samuti kõigilt Eesti suurematelt puidutootmisettevõtetelt.

Valdava osa materjalidest moodustavad mänd ja kuusk, saunapuiduna on saadaval haab ja lepp, tislerite jaoks on olemas tamme- ja saarepuu ning oma koha on leidnud termotöödeldud materjal. Ettevõtte omab poode Rakveres, Tartus,  Pärnus ja kahte  Tallinnas.