Kuidas aiamööblile suveks taas ilus välimus anda?

14.06.2021

Terrassi- ja aiamööbel jääb vahel ka talveks välja otsese ilmastikumõju kätte ning aja jooksul kulub isegi väga tume väärispuit hallikaks.

Välimööbli pind võib Eesti muutlikus kliimas tihtipeale karedaks muutuda või tekivad esemete pinnale musta hallituse põhjustatud tumedad täpid ja vetikad. Väärispuidust valmistatud välimööbel säilitab regulaarsel õlitamisel peaaegu uue väljanägemise. Kuidas seda teha?

Kuidas välimööblit õlitada?

Selleks, et pind täiesti puhtaks saada, on vaja mööblilt eemaldada vana, ketendav õlikiht lihvimise või kaapimise teel. Järgmisena pese mööblit hoolikalt Teknos Rensa Terrace terrassipesuainega – oluline on, et pesuaine mööblilt korralikult maha loputatakse! Seejärel lase mööblil umbes 24 tundi kuivada.

Järgmisena kanna mööbli pinnale õhuke kiht Teknose Woodex Hardwood Oil puiduõli.

Puumarketi tootevalikus on õli saadaval nii pruun kui ka värvitut. Töötle pinda süstemaatiliselt. Kui kasutad toonitud õli, planeeri töökatkestused nii, et õlitad korraga ühe pinna ja jätkad pärast puhkust järgmise tervikliku pinnaga. Lase terrassimööblil ööpäev kuivada.

Soome värvitootja Teknose valikust leiad keskkonnasõbralikud puhastusvahendid ning ilmastikukindlad ja vastupidavad puiduõlid, mis annavad aiamööblile hõlpsasti värske välimuse. Rensa Terrace terassipesuvahend on väga efektiivne eeltöötlusaine puitterrassidele ja välimööblile enne nende puiduõliga töötlemist.

Woodex Hardwood Oil ”kõva puidu õli” on lahusti baasil, looduslik ning kergesti puitu imenduv õli, mis on mõeldud just eelkõige välimööbli ning piirdekonstruktsioonide kaitseks.

Et töö veel lihtsam oleks

Terrassimööbli õlitamine on aga veel lihtsam kasutada spray baasil puiduõli. Puumarketi tootevalikus on nii pruuni kui ka värtitut spray baasil puiduõli. Woodex Spray’d kasutatakse uue ja toonitud väärispuidu, sealhulgas tiigi, tamme, mahagoni ja termotöödeldud puidu õlitamiseks. Pruun õli taastab väärispuidu algse tooni.

Toote tüüpilised kasutuskohad on aiamööbel, paadisillad, tarad, lillerestid ja uksed. Kaitseb puitu kuivamise, lõhenemise ja määrdumise eest. Parima kaitse annab igaaastane korduv õlitamine. Toode ei sobi kasvuhoonetele, lautadesse ega tallidesse.


Allikas: Teknos

 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal