Menüü

Kvaliteetne ja vastupidav terasprofiilkatus

Paljud meist plaanivad elus varem või hiljem maja ehitust, renoveerimist või katuse vahetust. Olles selles protsessis, seisame silmitsi olukorraga, kus peame valima selle õige katusematerjali. Valik võib võtta esmapilgul silme eest kirjuks, ent eriti meie kliimas, kus ilmastikuolud on äärmuslikud, on oluline teha läbimõeldud valik.

Tallinna külje all Viimsis on toodetud juba pea 35 aastat Weckmani terasprofiile, mida eristab üks ülioluline detail – turu parim SSAB tooraine. Rootsi kontsernil SSAB-l on pikaaegne värvitud teraspleki tootmise kogemus just põhjamaiste kliimatingimuste jaoks. Soomes on aga Weckman tegutsenud juba üle 60 aasta.


Terasprofiil on meie kliimas eelistatud mitmel põhjusel. Esmalt ei ole terasprofiil poorne, mis tähendab, et teraskatus ei murene, mõrane ega sammaldu. Terasprofiil ei ima niiskust ehk pidev temperatuuri vaheldumine pluss- ja miinuskraadide vahel ei lõhu terasprofiili vähimalgi määral, olles ilmastikukindel.

Renoveerimistöödel on teraskatuse kasuks tema väike kaal, mille tõttu ei pea muretsema katuse konstruktsiooni kandevõime pärast, mida olemasoleval hoonel võib olla keerukas tõsta. Plekk-katust on lihtne hooldada ning olles esinduslik ja esteetiline, tabatakse plekk-katusega mitu kärbest ühe hoobiga.

Ekslik on arvata, et tugevate tuultega võtab teraskatus tuule alla. Siinkohal on küsimus rohkem aluskonstruktsioonis, selle ehitustöös ja nõuetekohases katusekatte paigalduses. Õigesti kinnitatud teraskatuse plaate tuul ega torm ei ohusta. Enamuses tormikahjudest on hoopis seotud puitkonstruktsioonide või roovituse vigadest, mis tekkinud seoses paigaldusega.

Uue põlvkonna terasprofiil Progant – kvaliteetne ja vastupidav

Weckmani uuema põlvkonna lukkvalts ehk klassik terasprofiil on Progant. Nagu mainitud, on Progant valmistatud kvaliteetsest Rootsi SSAB terasest, mis tuleb kuni 50-aastane kasutusaja garantiiga, mis tähendab, et piltlikult öeldes on Progant teraskatusega pensionipõlv muretu.

Weckmani profiilid on sõltuvalt nende tehnilistest omadustest jagatud kolme kvaliteediklassi: Weckman Premium tehniline kasutusaeg on 50+ aastat ja pinnakatte garantii 25 aastat, Weckman Standard vastavalt 40+ ja 15 aastat ja Weckman Economy vastavalt 30+ ja 10 aastat.

Keskkonnateadlik valik

Weckmani profiilid on toodetud üle 90% taaskasutatud terasest, mida saab hiljem omakorda 100% taaskasutada, toetades nii jätkusuutlikkuse kui ringmajanduse põhimõtteid. Premium ja Standard klassi profiilid on kaetud uue põlvkonna GreenCoat® BT biotehnoloogilisi komponente sisaldavate keskkonnasõbralike värvidega.

Lähiaastatel on plaanis Weckmani katuseplekkide tootmiseks kasutada SSAB süsiniku neutraalset terast ZERO.

Kui aeg surub peale ning töödega on vaja kiiresti, kuid kvaliteetselt ühele poole saada, siis teraskatust on kiirem ja lihtsam paigaldada. See omakorda muudab ka ruutmeetri hinda madalamaks. Nii saab ühe hoobiga hoida kokku aega ja raha.


Lihtne hooldada – kestev ja vaevatu katusehooldus

Värvitud tsinkplekist terasleht ei lase veel ja niiskusel, samblal, puuokstel ja muul orgaanilisel kõdu materjalil katusele koguneda ning materjali kahjustada. Ka talvine lumi libiseb üldjuhul oma kaalu mõjul ise katuselt maha.

Seetõttu on iga aastane katuse ülevaatus ja hooldus üsna lihtne, kuid siiski oluline. Katuse puhastamine mustusest, võimalikud mehaanilised ja pinnakatte kahjustused tuleb likvideerida, et tagada katusekatte pikaealisus.

Weckmani mitmekülgsus – valik erinevate profiilide vahel

Weckmani tootevalik pakub mitmesuguseid profiile, mis rahuldavad erinevaid maitse-eelistusi ja arhitektuurilisi nõudmisi. Weckmani katused on praktilised, elegantsed, esteetilised ning loovad parema tuleviku ka järgnevatele põlvedele. Weckmani tootevalikust leiab kauneid kiviprofiile, elegantseid valtsprofiile ning universaalseid laine- ja trapetsprofiile.

Otsustades teraskatuse kasuks, garanteerid kindluse ja meelerahu

Pärast katuse paigaldamist on mõne aastaga juba näha, kas tööd on teostatud õigesti, korralikult ja kvaliteetselt. Katusest pole suurt kasu, kui seda pole õigesti maja kaitsma paigaldatud. Ehk katuse paigaldusel on ülioluline korrektse paigaldusjuhendi või teiste toimivate ehituslahenduste järgimine. Seepärast on Weckmanil volitatud partnerid kõikjal üle Eesti, kes paigaldavad Weckmani katuseid oskuslikult ja kvaliteetselt. Oluline on paigaldada katusele ka turvatooted ja vihmaveesüsteem. Katuse hooldamiseks on vajalik tagada ka ohutu katusele pääsemine ja liikumine. Selleks on vajalikud käiguteed, redelid ja lumetõkked.


Tutvu Puumarketi Weckman katuste valikuga ning küsi pakkumist projektimüügist!

Allikas ja pildid: Weckman

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal